Teeneageři ušetří rodičům ročně přes 4.000 Eur za IT support

Britská společnost Prolifics Testing se dotázala 2664 dětí ve stáří 13 až 18 let a ptala se jich, jak pomáhají s digitálními technologiemi svým rodičům. Když pak finančně zhodnotili čas, který tak teeneageři vynaloží, průměrnými sazbami freelancerů ze serveru UpWork.com, vyšlo jim, že průměrná hodnota této pomoci dosahuje ročně 4,567,91 Eur. V Česku jsou samozřejmě hodinové sazby freelancerů nižší, ale i tak je jasné, že si řada dětí své kapesné více než odpracuje.

Teeneageři ušetří rodičům ročně přes 4.000 Eur za IT support


Nejčastěji děti pomáhají svým rodičům se sociálními sítěmi, pomoc pokrývá upload fotografií a videí, sdílení příspěvků, používání hashtagů, a to na sítích Facebook, Instagram a TikTok. Průměrně taková pomoc činila 32 hodin ročně a byla oceněna na 562,56 Eur.

Další oblastí byl e-mail, pomoc se týkala hromadné korespondence, práce s přílohami, práce se skupinami, časování a přizpůsobení vzhledu e-mailů. Průměrně taková pomoc činila 29 hodin ročně a byla oceněna na 751,68 Eur.

Na třetím místě se umístila editace videa. Pomocí s ní teeneageři věnovali průměrně 27 hodin ročně. Nejčastěji řešenými otázkami byla synchronizace zvuku a obrazu, přidávání hudby na pozadí a střih. Hodnota práce profesionálního konzultanta by v tomto případě činila ročně 706,32 Eur.

Dalších 20 hodin ročně se vynaložilo průměrně na pomoc s počítačovou bezpečností, která zahrnovala i kontrolu systému a aktualizace, download a využití antivirových programů, blokátorů inzerce a identifikace rizikových pop-up oken, e-mailů a odkazů. Poněkud vyšší hodinové sazby za bezpečnostní expertízu vedly k ocenění této pomoci na 572,60 Eur ročně.

Nejčastější úkony technické pomoci

  • Nastavení Zoom/Skype pro komunikaci – 67%
  • Generování odkazu pro pozvánku do Zoom/Skype komunikace – 64%
  • Umlčení zvuku během komunikace Zoom/Skype – 59%
  • Zapnutí/vypnutí vide během komunikace Zoom/Skype – 55%
  • Nastavení skupinového videohovoru na Whatsapp – 52%
  • Nastavení konferenčního hovoru na smartphonu – 48%
  • Nastavení Whatsapp na skupinový chat – 43%
  • Odeslání textové zprávy více osobám – 40%

Navíc 71% teeneagerů uvedlo, že je jejich rodiče žádají o pomoc při řešení technických potíží, které souvisejí s jejich prací z domova – místo toho, aby se obrátili na technickou podporu od svého zaměstnavatele.


Úvodní foto: Depositphotos
Komentáře