Transformační styl řízení: jak jej ve firmě zavést? - 2

Být lídrem a dobrým manažerem předpokládá dobře porozumět projektovému řízení, zvládat organizaci svého diáře nebo třeba řídit lidi a monitorovat jejich výkonnost. Ne všichni, kteří těmito schopnostmi disponují, mohou být dobrými transformačními lídry. Tyto dovednosti jsou dobrým manažerským základem, na kterém se dá stavět. Někteří z nás jsou zkrátka narozeni pro to, aby vedli ostatní, a zbytek se k tomu musí dopracovat tvrdou prací.

Transformační styl řízení: jak jej ve firmě zavést?


Měl by vědět, jak lidé myslí. Transformační změna je výzva dlouhodobého charakteru a je nutné vidět věci z mnoha úhlů pohledu,“ říká Jeffrey S. Shipley, viceprezident a CIO ve firmě Blue Cross and Blue Shield, poskytovatele zdravotního pojištění v 37 státech USA.

„Transformační vedení, jak jej známe, je o pozitivní mobilizaci lidských dovedností. Schopnost vytvořit příjemnou atmosféru pro debaty o problémech je velmi důležitá. Etika, morálka a soudržnost jsou velkou částí transformačního vedení. Transformační lídři si potřebují vytvořit důvěru, a to je pochopitelně otázka delšího časového horizontu. Kdokoliv může být transformačním lídrem. Je nutné dobře porozumět lidem a rozdat každému v týmu jasnou roli,“ říká Ford.

→ Pokračování: 5 věcí, které umožní transformaci

Úvodní foto: © Rido - Fotolia.com

Vyšlo v CIO Business World 9/2013
Časopis lze koupit se slevou 20 %

Komentáře