Více než polovina mladých zaměstnanců je ochotna porušit firemní bezpečnostní politiku - 2

Podle průzkumu, kterou zadala firma Fortinet, mladí odmítají zákazy zaměstnavatelů používat pro práci vlastní zařízení a trendové technologie včetně chytrých hodinek a brýlí.

Více než polovina mladých zaměstnanců je ochotna porušit firemní bezpečnostní politiku


„Výsledky výzkumu ukazují problémy, kterým čelí organizace při pokusu o prosazení bezpečnostní politiky, ať už jde přímo trend BYOD nebo jiná moderní zařízení a technologie,“ komentuje studii dále Vladimír Brož. „Studie představuje výzvu pro administrátory IT, aby dělali víc pro zajištění bezpečnosti firemních dat. Současně se ukazuje, že kromě technických opatření je třeba vzdělávat uživatele, poskytovat jim informace o možných rizicích. 88 % procent respondentů souhlasí, že při použití soukromých zařízení pro pracovní účely mají povinnost brát v úvahu související bezpečnostní hrozby.“


O průzkumu
Průzkum Fortinet Internet Security Census 2013 provedla na objednávku společnosti Fortinet nezávislá firma Vision Critical. Dotazování se uskutečnilo mezi lidmi ve věku 21–29 let, kteří jsou zaměstnáni na plný úvazek a vlastní smartphone, tablet nebo notebook. Průzkumu se účastnilo 3 200 respondentů z 20 zemí (Brazílie, Kanada, Chile, Čína, Kolumbie, Francie, Německo, Hongkong, Indie, Itálie, Japonsko, Korea, Mexiko, Nizozemsko, Polsko, Rusko, Španělsko, Taiwan, Velká Británie a USA).

G+

Úvodní foto: © Yuri Arcurs - Fotolia.com
Komentáře