Vzkaz Microsoftu firemním zákazníkům: žádný strach z aktualizací Windows 10, spotřebitelé vše předem otestují

Společnost Microsoft v pátek označila spotřebitele za pokusné králíky, jejichž úkolem bude upozorňovat na chyby v každé aktualizaci systému Windows 10 s velkým předstihem než bude aktualizace povinná pro firemní zákazníky. Podle komentátorů mají spotřebitelé de facto převzít úlohu testerů, které Microsoft loni při restrukturalizaci propustil.

Vzkaz Microsoftu firemním zákazníkům: žádný strach z aktualizací Windows 10, spotřebitelé vše předem otestují


Na aktualizace systému Windows si zákazníci stěžují již dlouhé měsíce. Některé byly problematické natolik, že musely být staženy. Zkušení uživatelé již dávno s instalací aktualizací čekají, až se projeví chyby a Microsoft je opraví. Jim Alkove, který má ve společnosti Microsoft na starosti řízení programů pro firemní klientelu, v blogu napsal: „Podniky budou moci přijímat aktualizace teprve poté, co jejich kvalitu a kompatibilitu s aplikacemi ověří spotřebitelé, avšak zároveň dostávat pravidelné bezpečnostní záplaty.“

Pravdu měli analytici, kteří již před několika měsíci předpovídali, že Microsoft takovou možnost podnikům nabídne – tedy aktualizovat systém Windows 10 přibližně čtyři měsíce po uvolnění aktualizací pro domácnosti.

Na Alkovově vyjádření je zarážející především upřímnost, s jakou označuje soukromé uživatele s nadsázkou za laboratorní krysy. „Než přijde čas aktualizovat podnikovém počítače, aktualizace budou prověřené miliony účastníků technického preview a spotřebitelů, takže budeme moci zaručit vysokou spolehlivost,“ píše Alkove.

Je to náhoda, nebo úmysl, že na seznamu těch, kdo budou aktualizace operačního systému testovat, chybí samotný Microsoft?

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Windows 10 a záhada ztraceného cloudu
Když Microsoft v září 2011 poprvé představoval svůj operační systém Windows 8, jednou z jeho hlavních vlastností měla být propojenost s cloudem – konkrétně cloudová služba tehdy nazývaná Windows Azure. Cloud měl být podle představitelů společnosti pojítkem našich životů a jak Azure tak Windows 8 měly být nedělitelnou součástí jedné platformy. Když Microsoft tento týden seznamoval veřejnost s novou verzí Windows označovanou číslem 10, nepadla o Azure ani zmínka.
→ Microsoft končí s tablety Surface 2 a patrně i s platformou ARM vůbecTéměř epizodické soužití Windows a procesorů ARM má konec na dohled. Ukončení výroby tabletu Surface 2 patrně předznamenává i konec Windows RT.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.


Úvodní foto: © Ivonne Wierink - Fotolia.com
Komentáře