5 rozšíření Google Chrome pro vyšší produktivitu při home office (3)

Home office je dnes i kvůli pandemii koronaviru globálním trendem, který jen tak nevymizí. Proto bychom měli hledat nástroje, které nám pomohou lépe se vyrovnat s naší situací. Pokud pro prohlížení webu používáte Chrome, pak vám na následujících řádcích doporučíme několik rozšíření či doplňků, jež mají potenciál zvýšit vaši produktivitu.

5 rozšíření Google Chrome pro vyšší produktivitu při home office (3)


Předchozí díl

Prostřednictvím nové ikony Zoom vedle adresního řádku teď můžete rozjíždět sezení přes Zoom za pochodu, a to buď se zapnutým nebo vypnutým videem, nebo si naplánovat pozdější schůzku přes Zoom prostřednictvím aplikace Google Kalendář. Ať už půjde o okamžitou nebo pozdější schůzku přes Zoom, odešle Kalendář zadaným účastníkům videohovoru pozvánku, ke které přidá odkaz, na který mohou kliknout.

K možnostem nastavení pro každou jednotlivou schůzku patří zapnuté nebo vypnuté video (a to pro organizátora i jednotlivé účastníky zvlášť), ale také možnost nahrávání schůzky, umožnění účastníkům připojit se k hovoru ještě před příchodem organizátora a ztlumení všech účastníků před živým vstupem, což se hodí zejména u větších schůzek. Jednotlivá nastavení můžete zároveň určit jako výchozí pro všechny budoucí schůzky.

Odesílání pozvánek k video-schůzkám je snazší přes dobře známou plánovací aplikaci, jako je Kalendář, než přes nativní uživatelské rozhraní Zoomu. A pokud namísto kalendáře používáte Outlook, pak máme dobrou zprávu, že integrace Zoomu s kalendářem Outlooku je možná taktéž.

Chrome Remote Desktop

Menší podniky, které poslaly svoje zaměstnance pracovat z domu, možná nemají žádné – případně mají pouze minimální – zkušenosti s poskytováním technické podpory na dálku. Jediný IT administrátor společnosti tak zkrátka přichází o možnost přechodu mezi jednotlivými kancelářemi a řešení případných problémů přímo na místě.

Pokračování


Úvodní foto: © k-artz - Fotolia.com


Komentáře