Avast viní Microsoft za modré obrazovky při upgradu desítek (1)

Vypadá to, jako bychom měli řešení modrých obrazovek u upgradů Windows 10 1803 souvisejících s Avastem, o nichž informoval portál Computerworld. Technický ředitel Avastu Ondřej Vlček svá slova volil opatrně, i přesto však vrhala stín na Microsoft za jeho chybu v instalátoru upgradu.

Avast viní Microsoft za modré obrazovky při upgradu desítek (1)


Vlček na fórum Avastu napsal:

Ve spolupráci s Microsoftem jsme v nejnovějším updatu Windows 10 1803 identifikovali prvek, který je nekompatibilní s Avast Behavior Shield, což způsobuje, že zmíněný update v některých případech selže (v souvislosti s problémem načasování, internetové konektivity a podobně).

„V některých případech selže“ je zdvořilou zkratkou symptomů původně poměrně přesně popsaných uživatelem gcdrm na Redditu:

Po restartu počítač nabootuje na modrou obrazovku, kde uživatele žádá, aby si vybral jazyk klávesnice. Poté je dáno několik možností včetně „bootování z jiného operačního systému.“ Po kliknutí zde se uživatel dostane na jinou modrou obrazovku se třemi možnostmi pokračování „bootování“ na:

Windows Rollback

Windows 10 on Volume [x]

Windows 10 on Volume [x]

Druhá a třetí možnost jsou identické.

„Agent Micorosoftu“ Freddrick Pal ve snaze předběhnout ostatní umístil dne 23. května na Microsoft Answers následující příspěvek:

Update Windows 10 z dubna 2018 může naběhnout na obrazovku „zvolte si rozložení vaší klávesnice“ nebo na prázdnou obrazovku s ikonou koše.

V průběhu upgradu na Windows 10 verze 1803 se Windows automaticky restartuje a lze zažít jednu z těchto dvou situací:

Upgrade působí kompletně, ale po přihlášení zaznamenáte prázdnou obrazovku pouze s ikonou koše a hlavním panelem. Kurzor myši je k dispozici, ale nabídka Start nemusí fungovat. Po stisku kláves Ctrl+Alt+Del se spustí Správce úloh, ale tento Správce úloh vám možná nijak nepomůže.

V průběhu upgradu se Windows restartují na obrazovku, která vás žádá, abyste si „zvolili rozložení vaší klávesnice.“ Odtud je možné zvolit možnosti odstranění závad, ale žádná z nich problém zjevně neřeší. Pokud je například zvolena možnost Windows Rollback (něco jako návrat do původního stavu, pozn. překl.), celý proces se zopakuje.

Jak je na fóru Answers stále běžnější, a to zejména v příspěvcích „Agentů Microsoftu,“ jsou komentáře k příspěvku vypnuty. Žádná diskuse není možná. To není odpověď, to je diktát.

Pokračování


Úvodní foto: Computerworld
Komentáře