Bude Salesforce na prodej? Vysoká cena údajně odrazuje i mohovité zájemce o převzetí

Zvěsti o možné akvizici společnosti Salesforce kolují již více než týden. Mezi zájemci je údajně i Microsoft. Podle nejnovějších zpráv může být ale vše trochu jinak.

Bude Salesforce na prodej? Vysoká cena údajně odrazuje i mohovité zájemce o převzetí


Microsoft považuje tržní ocenění společnosti Salesforce ve výši téměř 50 miliard USD za přemrštěné a prý v krátkodobém horizontu o koupi Salesforce neuvažuje. Do budoucna nicméně nevylučuje převzetí tohoto poskytovatele cloudových služeb pro automatizaci marketingu a prodeje.

SAP, další významný světový dodavatel podnikových aplikací, který byl považován za žhavého kandidáta, všechny dohady popřel a prohlásil, že má o převzetí Salesforce „nulový zájem“.

Na počátku vlny spekulací o prodeji Salesforce stála zpráva agentury Bloomberg z minulého týdne, která o této možnosti hovořila. Pokud by k němu došlo, jednalo by se o největší transakci v dějinách softwarového průmyslu. Podnětem ke spekulacím byly informace o tom, že společnost Salesforce byla oslovena potenciálním zájemcem a v reakci na to si najala tým finančních poradců.

Jak Microsoft tak Salesforce se odmítl k záležitosti blíže vyjádřit.

Podle analytiků trhu Salesforce spíše oslovil bankéře, aby mu pomohli se strategií při koupi menšího podílu v britském výrobci podnikového softwaru Sage Group. Případné podrobnosti budou údajně zveřejněny po schůzce mezi šéfy obou firem, která má proběhnout v nejbližších dnech.

Salesforce analytici považují za atraktivní, avšak příliš drahý cíl akvizice. Jeho nejbližší konkurenti již mohutně investovali do vlastních cloudových služeb a vhodná doba na převzetí menšího rivala dávno pominula.


Úvodní foto: © Mimi Potter - Fotolia.com
Komentáře