Cena a datum vydání Windows 10 unikly na web, prodejce počítačů omylem předčasně zveřejnil podrobnosti

Online obchod Newegg předčasně vypublikoval stránku s cenami Microsoft Windows 10 ve verzích Home a Professional a informacemi, kdy je bude možné zakoupit. Dozvědět se zde bylo možné i minimální požadovanou konfiguraci počítače pro běh nového operačního systému.

Cena a datum vydání Windows 10 unikly na web, prodejce počítačů omylem předčasně zveřejnil podrobnosti


Uživatelé počítačů s operačním systémem Microsoft 7 nebo Windows 8.1 sice získají Windows 10 jako bezplatný upgrade, stále zůstanou tací, kteří si jej budou muset koupit. Před několika dny online prodejce Newegg omylem zveřejnil cenu a datum dodání Windows 10.

Co jsme se tedy dozvěděli? Windows 10 bude k dispozici k zakoupení od 31. srpna. Verze OEM (prodávaná pouze společně s hardwarem) systému Windows 10 Home bude stát 109 dolarů a OEM verze Windows 10 Professional 149 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 2700 Kč, respektive 3700 Kč.

Pro porovnání, Newegg účtuje 100, respektive 140 dolarů za 64bitovou verzi Windows 8.1 a Windows 8.1 Pro.

Zástupci společnosti Microsoft odmítli informace serveru Newegg potvrdit. „Windows 10 nabídneme jako bezplatnou aktualizaci stávajícím uživatelům Windows 7, Windows 8.1 a Windows Phone 8.1, kteří na nový systém přejdou v prvním roce,“ prohlásila mluvčí společnosti. „Systém Windows 10 bude k dispozici letos v létě. Podrobnosti o aktualizaci stávajících počítačů uživatelům včas poskytneme.“

Newegg zveřejnil i minimální požadovanou konfiguraci počítače pro běh Windows 10:

  • Procesor: 1 GHz nebo rychlejší
  • RAM: 1GB (32bit) nebo 2GB (64bit)
  • Požadované místo na disku: 16 GB
  • Grafická karta: podporující Microsoft DirectX 9 s řadičem WDDM
  • Účet pro služby společnosti Microsoft a přístup k internetu

V popisu Windows 10 Home Newegg neuvádí nic, co by nebylo alespoň částečně známo. Vyzdvihuje, že nový systém bude obsahovat virtuální asistentku Cortanu a nový internetový prohlížeč Edge, že bude streamovat hry z konzole Xbox One prostřednictvím nové aplikace Xbox, a že umožní uživatelům mít své digitální vlastnictví k dispozici kdekoli s pomocí aplikace OneDrive.

Zdroj: IDG News Service

Čtěte také:
→ Windows 10 je nyní dostupný ve 190 zemích jako bezplatný upgrade Společnost Microsoft oznámila, že systém Windows 10 je od středy dostupný ve formě bezplatného upgradu a nebo s novými počítači a tablety. Windows 10 přináší inovace, mezi nimiž si asi nejvíce slibujeme od nového browseru Microsoft Edge.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.


Úvodní foto: news.microsoft.com
Komentáře