Český startup Corinth zabodoval v prestižní americké ceně pro vzdělávací technologie

Český Corinth letos patří ke globálně nejoceňovanějším startupům na poli vzdělávacích technologií. Od americké asociace The Software & Information Industry Association (SIIA) získal Corinth ocenění „Most Innovative Runner-Up“ v rámci jejího renomovaného programu SIIA Innovation Incubator.

Český startup Corinth zabodoval v prestižní americké ceně pro vzdělávací technologie


SIIA je vlivnou organizací zastupující výrobce softwaru a digitálního obsahu ve Spojených státech. Ocenění pro nejlepší firmy ve vzdělávacím byznysu uděluje již třicet let

„Získat cenu od SIIA je na poli vzdělávacích technologií něco jako dostat Oscara. Porota je složena ze stovek zástupců napříč celým odvětvím, od leaderů v byznysu až po učitele. Pro Corinth to znamená potvrzení naší relevance i na největším a nejnaplněnějším světovém trhu,“ řekl po předávání cen jednatel Corinthu Ondřej Homola s odkazem na dlouhou tradici ceny, vliv organizace SIIA a tvrdou konkurenci mezi soutěžícími.

Corinth v posledním roce sbíral úspěchy se svou interaktivní 3D knihovnou pro školy Corinth Classroom. Učitelé a žáci si díky ní mohou prohlédnout a „osahat“ části lidského těla ve 3D, podobně jako stavbu rostlin, geometrické vzorce či atomy a molekuly. Interaktivní modely mohou používat ve svých prezentacích nebo je vytisknout na 3D tiskárně.

Na vytváření obsahu se podíleli odborníci z Karlovy univerzity i amerického Stanfordu. Corinth, který sídlí v Česku a má dnes zastoupení také v Silicon Valley, prošel několika podpůrnými programy CzechInvestu. Dnes je příkladem úspěšného českého startupu ve světě a udává trendy ve vzdělávacích technologiích. Corinth Classroom se nyní používá v 109 zemích po celém světě.

V posledním roce český startup s Corinth Classroom objel řadu významných světových konferencí a přehlídek jako například Bett London nebo GESS Dubai. Jeho vzdělávací obsah při nich ukazují globální giganti jako Microsoft, Dell, a řada dalších výrobců hardwaru. Jako ukázku špičkové vzdělávací inovace prezentuje po světě pomůcky Corinthu například Intel.


Úvodní foto: Corinth
Komentáře