Chystá se Microsoft Office 16

Jednou z novinek, které přijdou na trh v souvislosti s nástupem nových Windows 10, bude rovněž inovovaný kancelářský balík Office, který bude lépe pracovat na mobilních zařízeních. Ponese číslo verze 16.

Chystá se Microsoft Office 16


Microsoft především slibuje nové funkce, které jsou šité na míru právě pro Windows 10 a má za to, že představuje aktuální vrchol produktivity, a to na všech zařízeních, tedy i těch mobilních.

Především to znamená, že Microsoft se snaží dostát své strategii, která vede k mobilní produktivitě a ke světě, kde vládnou cloud. Strategii mobile-first a cloud-first nastolil přibližně před rokem a teď přichází s pěticí aplikací, která je optimalizována pro mobilitu a pro dotykové displeje. Do této skupiny patří Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook.

V praxi to znamená, že nové kancelářské aplikace jsou univerzální tak, aby se daly úspěšně použivat jak na mobilních zařízeních s malou obrazovkou, tak i na konvenčních desktopech nebo dokonce na velkoplošných zaříezních Surface Hub.

Nové univerzální kancelářské aplikace budou k dispozici s další předběžnou verzí Windows 10 (stále na úrovni tzv. Technical Preview), která bude uvolněna v nejbližších týdnech. Pokud se týče pojmenování, nebude tam patrně žádný revoluční skok a zatím ohlášený název je Office 2016. Všeobecná dostupnost nového produktu se plánuje na druhé pololetí 2015.

Zdroj: blog.office.com

Čtěte také:
→ Windows 10 a záhada ztraceného cloudu
Když Microsoft v září 2011 poprvé představoval svůj operační systém Windows 8, jednou z jeho hlavních vlastností měla být propojenost s cloudem – konkrétně cloudová služba tehdy nazývaná Windows Azure. Cloud měl být podle představitelů společnosti pojítkem našich životů a jak Azure tak Windows 8 měly být nedělitelnou součástí jedné platformy. Když Microsoft tento týden seznamoval veřejnost s novou verzí Windows označovanou číslem 10, nepadla o Azure ani zmínka.
→ Microsoft uvolnil veřejné preview svých Office aplikací pro Android
Zatímco dosud byly předběžné verze Wordu, Excelu a PowerPointu pouze pro zvané beta testery, nyní se otevřely všem. Funkcionalita nových aplikací je podobná jako u verzí pro iOS. Pro jejich vyzkoušení potřebujete tablet s Androidem 4.4 nebo 5.0.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: blogs.office.com
Komentáře