Co je součástí nejnovější aktualizace Chromu?

Chrome 62 pro Windows, macOS a Linux obsahuje záplaty pro více než tři desítky bezpečnostních zranitelností i nové varování pro uživatele, kteří vkládají data na nezabezpečenou webovou stránku.

Co je součástí nejnovější aktualizace Chromu?


Chrome se aktualizuje na pozadí, a tak pro získání nejnovější verze uživatelům stačí, aby si svůj prohlížeč vypnuli a zase zapnuli. Společnost z kalifornského Mountain View aktualizuje aplikaci každých zhruba šest až sedm týdnů; Chrome 61 vyšel 6. září, tedy necelých šest týdnů před úterním updatem.

Prohlížeč Chrome 62 neobsahuje prakticky žádné změny, které by byly patrné na první pohled, tedy až na jednu výjimku – je schopen uživatele upozornit, že nějaká webová stránka není bezpečná, jestliže a) není zabezpečená digitálním certifikátem a b) uživatel na ní začne vyplňovat jakékoliv políčko formuláře. Na podobná varování jsou nastaveny i stránky prohlížené v režimu Incognito.

Google začal funkci testovat na malém počtu uživatelů, a tak je možné, že ji ještě nevidíte. Pokud chcete varování vidět, napište do adresového řádku chrome://flags.

Další změnou v Chrome 62 je podpora variabilních fontů OpenType, které zhušťují různé velikosti a styly fontu do jediného balíčku, díky čemuž dostávají designéři webů vyšší flexibilitu při tvorbě stránek; či podpora rozšířeného Network Information API, díky kterému lze přímo z prohlížeče získat statistiky o rychlostech připojení.

Již jsme zmínili i záplaty pro 35 bezpečnostních zranitelností, z nichž pětina je hodnocena „vysokým“, tedy druhým nejvážnějším rizikem. Bezpečnostním expertům vyplatila firma přes 40 tisíc dolarů na odměnách za nalezení chyb.

Příští upgrade, Chrome 63, by se k uživatelům měl dostat v týdnu mezi 3. a 9. prosincem, uvádí Google.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: archiv redakce
Komentáře