Co se stane, když vám vyprší předplatné Office 365? (2)

Jestliže používáte cloudovou verzi kancelářského balíku Office 365 od Microsoftu a vyprší vám předplatné, poradíme vám, kolik času máte na jeho obnovu – nebo zálohu vašich dat a přesunu ke konkurenci.

Co se stane, když vám vyprší předplatné Office 365? (2)


Předchozí díl

V průběhu tohoto 30denního období může být předplatné obnoveno globálním nebo účetním administrátorem.

Poznámka: S předplatným Office 365 získaným skrze všechny „volume“ licenční plány (s výjimkou Microsoft Open) to Microsoft dělá jinak. Pro tyto typy předplatného trvá tohle období 90 dní. Microsoft tímto způsobem minimalizuje narušení způsobené prodlením nebo chybou v placení u svých nejdůležitějších zákazníků, podniků a dalších velkých organizací, což je dalším důkazem toho, koho si v Redmondu opravdu váží.

31 až 120 dní po ukončení předplatného: Deaktivované služby

V průběhu druhého až čtvrtého měsíce se předplatné nachází ve stavu deaktivováno (disabled). Další označení by mohlo znít „admin only“ (pouze pro administrátory), neboť v tomto období mohou administrátoři i nadále přistupovat k administračnímu portálu. IT zaměstnanci mohou tohle období nejefektivněji využít pro zálohu zaměstnaneckých dat uložených na serverech Microsoftu. V průběhu těchto 90 dní nemohou administrátoři přidělovat licence pracovníkům.

 Uživatelé se nemohou přihlašovat ke svým účtům na Office 365 a mají tedy zablokovány služby Office 365 zahrnuté v rámci plánu, od hostovaného e-mailu po OneDrive for Business. Lokálně nainstalované aplikace přepnou do režimu tzv. „snížené funkcionality“ (dle Microsoftu), což znamená, že většina funkcí a nástrojů nebude dostupná. Soubory lze otevírat, prohlížeč a tisknout, ale nikoliv upravovat a ukládat. Aplikace se nemusejí otevírat z plochy, ale otevřou se po kliknutí na příslušný dokument.

Aplikace Office pro macOS, zprostředkované skrze předplatné Office 365, vstoupí do tohoto stavu ihned poté, co předplatné vyprší. Pro uživatele Maců tedy není k dispozici období „expired.“

V průběhu tohoto období mohou globální či účetní administrátoři stále reaktivovat předplatné.

Poznámka: Microsoft vyvažuje čas Expired navíc pro zákazníky s hromadnými licencemi omezením jejich období Disabled na pouhých 30 dní. Všichni tak před úplným zablokováním služeb dostanou stejných 120 dní, jen u většiny korporátních zákazníků je časový harmonogram přehozen.

Pokračování


Úvodní foto: microsoft.cz
Komentáře