Evernote a Google spojí síly a nabídnout obsah Disku přímo v poznámkách

Ze spolupráce konkurenčních online služeb budou mít prospěch uživatelé. O to jde především.

Evernote a Google spojí síly a nabídnout obsah Disku přímo v poznámkách


Společnosti Evernote a Google si sice konkurují v oblasti správy poznámek, ale dokázaly zakopat válečnou sekeru a propojit své služby pro uživatele, kteří využívají nabídku obou poskytovatelů.

Od čtvrtka 12. května funguje integrace Disku Google do poznámek Evernote. Obsah Disku, který vložíte do poznámky, se zobrazí jako tzv. rich content, tedy aktivně včetně náhledů namísto pouhých odkazů. Soubory na Disku můžete procházet a pracovat s nimi, aniž byste opustili prostředí Evernote. Do Evernote také přibyde tlačítko Disku Google, pomocí něhož můžete vyhledat soubor na Disku a vložit jej do poznámky.

Veškeré změny, které provedete na souborech na Disku Google se projeví také v poznámkách Evernote.

K dispozici jsou tyto funkce zatím v betaverzi Evernote pro Android and webové aplikaci.

Integrace Disku Google s Evernote přináší nesporné výhody, avšak Google si nechává řadu zásadních integračních vymožeností pro své poznámky Keep. Keep může například upozorňovat na určité poznámky podle nastaveného času nebo lokality, přičemž nastavená upozornění jsou dostupná i z e-mailové aplikace Inbox. Evernote je však podstatně robustnější a funkčně bohatší systém pro správu poznámek než poměrně primitivní Keep a je pozitivní, že Google dokáže výhody Disku nabídnout i mimo svůj vlastní ekosystém.


Úvodní foto: © lassedesignen - Fotolia.com
Komentáře