Google pracuje na OS s označením Fuchsia. Možná bude základem příštího Androidu

Nikdo zatím přesně neví, jak se Fuchsia vybarví, ale podle zpráv od Android Police poběží na (téměř) libovolném zařízení. Fuchsia oživuje dřívější spekulace o snaze Googlu nějakým způsob. Spekuluje se, že Google systémem Fuchsia - nebo spíše jádrem Magenta - nahradí Linux jako základ příštích generací Chrome OS a Androidu.

Google pracuje na OS s označením Fuchsia. Možná bude základem příštího Androidu


Google již roky paralelně vyvíjí dva operační systémy – Android pro mobilní zařízení a Chrome OS pro notebooky a stolní počítače. Podle dostupných informací nyní pracuje  na třetím operačním systému s názvem Fuchsia.

Google sice nezveřejňuje mnoho informací, ale zpravodajský server Android Police prozkoumal projektovou dokumentaci na GitHub a zjistil o připravovaném operačním systému více podrobností. Pravděpodobně nejzajímavější zprávou je, že jádro systému zvané Magenta má fungovat na mnoha různých druzích zařízení, od malých „vestavěných“ po plnohodnotné počítače.

Fuchsia využívá programovací jazyk Google Dart a rámec uživatelského rozhraní Flutter, který  podporuje grafický vzhled Material Design, který v současné době Google prosazuje.

Vynořuje se mnoho spekulací o tom, jaké plány Goole může s OS Fuchsia mít. Podle Android Police by mohl jednou nahradit Chrome i Android, nebo najít využití v zařízeních jako Chromecast nebo se jedná o vedlejší projekt, který nesouvisí s žádným z produktů Googlu v dnešní podobě.

 

Fuchsia ale oživuje dřívější spekulace o snaze Googlu nějakým způsobem sjednotit Chrome OS a Android a vydat nový operační systém v roce 2017. Google popírá, že by plánoval brzy Chrome OS přestat vyvíjet, což však neznamená, že by nepracoval na sjednocení obou dnešních systémů.

Jednou z možností je, že Google systémem Fuchsia - nebo spíše jádrem Magenta - nahradí Linux jako základ příštích generací Chrome OS a Androidu.


Úvodní foto: mediakit Google
Komentáře