Google zvyšuje ceny zákazníkům G Suite Basic a Business

Počínaje dubnem porostou ceny balíku kancelářského softwaru a aplikací pro produktivitu od Googlu. Tímto krokem se G Suite cenově přibližuje konkurenčním Office 365.

Google zvyšuje ceny zákazníkům G Suite Basic a Business


Google se ceny předplatného chystá zvýšit vůbec poprvé od chvíle, kdy byl jeho balík uvedený na trh. Podle společnosti zdražení odráží množství nových funkcí, které přibyly v posledních letech.

Ke 2. dubnu tak základní G Suite Basic Edition zdraží z pěti dolarů na uživatele a měsíc na šest dolarů; G Suite Business Edition pak bude stát 12 místo deseti dolarů na uživatele a měsíc. Cena G Suite Enterprise Edition (25 dolarů/uživatel a měsíc) zůstává nezměněna.

Balík G Suite byl zpočátku postaven okolo jádrových aplikací typu Google Docs, Google Kalendář a Google Drive, ale postupně přibyla celá řada dalších nástrojů, včetně řešení pro videokonference (Hangouts Meet); týmový chat (Hangouts Chat); a podnikové vyhledávání (Cloud Search – dostupné jen v úrovních Business a Enterprise).

„V uplynulých deseti letech G Suite narostl a poskytuje tak více nástrojů, funkcionalit a vyšší hodnotu, čímž podnikům pomáhá transformovat způsob jejich práce. Jedinou věcí, která se v průběhu tohoto času nezměnila, je cena,“ napsal David Thacker, viceprezident produktového managementu pro G Suite, v blogovém příspěvku z minulého čtvrtka.

K nedávno přidaným novinkám v G Suite patří Smart Compose pro Gmail, a také vylepšené bezpečnostní a analytické možnosti pro administrátory podnikového IT.

„G Suite se v uplynulých dvou letech výrazným způsobem vyvinul; vysvětlení Googlu, že nárůst ceny reflektuje hodnotu, kterou [balík] nabízí, se zdá být férovým vysvětlením,“ říká Raúl Castañón-Martínez, hlavní analytik společnosti 451 Research.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Computerworld
Komentáře