Jak na poznámky v počítači: 3 důvody proč upřednostnit Google Keep před Evernote (a 3 důvody proč ne)

Aplikace pro správu poznámek Google Keep se nedávno dočkala své verze pro iOS a Google podle dostupných zpráv pracuje na jejích významných vylepšeních na všech platformách. Má nekorunovaný král poznámek Evernote důvod k obavám? Nabízíme tři vlastnosti, jimž Google Keep poráží Evernote, a tři důvody, proč Evernote upřednostnit před Keep.

Jak na poznámky v počítači: 3 důvody proč upřednostnit Google Keep před Evernote (a 3 důvody proč ne)


Více než dva roky po vydání aplikace Google Keep pro Android a web se na konci září dočkali i uživatelé zařízení se systémem iOS. Nyní, když je k dispozici na všech platformách, dokáže Keep ohrozit pozici aplikace Evernote a přetáhnout její loajální uživatele?

Možná. Existují totiž dobré důvody, proč Keep před  Evernote upřednostnit. Zároveň existují i oblasti, v nichž se Keep nemůže s Evernote srovnávat.

3 důvody, proč zvolit Google Keep

1) Google Keep je jednoduchý a přímočarý

Rozhraní Google Keep, nikoli nepodobné vyhledávači Google, je velmi prosté. To znamená, že si můžete začít dělat poznámky bez zbytečného zdržování a zcela intuitivně. Rozhraní Evernote je plné ovládacích prvků a poněkud nepřehledné, zejména na mobilních zařízeních.

2) Google Keep je rychlý

Chcete-li si rychle vyfotografovat např. cenovku výrobku nebo leták na ulici a uložit jako poznámku, Funkce fotoaparátu Google Keep se o to postará a technologie optického rozpoznání znaků (OCR) rychle zdigitalizuje text, takže téměř okamžitě můžete v poznámkách vyhledávat pomocí klíčových slov. Oproti tomu serverům Evernote podle zkušeností trvá digitalizace textu dlouhé minuty. Google Keep také bleskurychle synchronizuje poznámky mezi zařízeními, rychleji než Evernote.

3) Konzistentně kvalitní vyhledávání

Vyhledávání u Evernote funguje lépe v desktopové aplikaci než v mobilní. Pro srovnání, vyhledávání v Google Keep je konzistentní a funguje dobře na všech platformách.

Evernote však překonává Google Keep ve zvýrazňování vyhledávaných výrazů v obrázcích a textech. Google Keep rychle najde soubor s hledaným výrazem, avšak nezvýrazní jej, leda byste použili webovou verzi.

3 důvody pro upřednostnit Evernote před Google Keep

1) Rozsáhlý ekosystém aplikací a doplňků

Do rozsáhlého ekosystému Evernote se integrují služby třetích stran pomocí API a dodávají mnohé užitečné funkce. Žádná jiná aplikace pro správu poznámek se něčím takovým nemůže pochlubit, Microsoft OneNote nevyjímaje.

2) Jednoduché výstřižky z webu

Rozšíření Evernote Web Clipper umožňuje extrémně snadno ukládat internetový obsah do poznámek v plné nebo zjednodušené podobě. Google Keep oproti tomu zaznamená pouze odkaz na příslušnou stránku.

3) Poznámky z Evernote ve výsledcích vyhledávání v Google

Vyhledáváte-li pomocí Google, rozšíření Evernote Web Clipper může zobrazovat relevantní poznámky napravo od výsledků vyhledávání, což je jedna z nejužitečnějších funkcí Evernote. Google Keep nic takového nenabízí.

Úvodní foto: © Focus Pocus LTD - Fotolia.com
Komentáře