Jaké jsou rozdíly mezi Microsoft Office 2016, 2019 a 365? (1)

Microsoft Office je asi nejpoužívanějším balíkem pro produktivitu nejen u korporátních uživatelů. Nejedná se se však o univerzální řešení, které by „v jedné velikosti sedělo všem“. Jaké jsou tedy rozdíly mezi jednotlivými verzemi?

Jaké jsou rozdíly mezi Microsoft Office 2016, 2019 a 365? (1)


Jako uživatelům vám Microsoft nabízí spoustu možností – Office na iPhonu, Office na iPadu, Office na smartphonech s Androidem, Office na PC s Windows a macOS, Office s omezeným počtem aplikací…

Ovšem vezmeme-li to kolem a kolem, existují ve skutečnosti jen dva druhy Office. První z nich většina lidí označuje jako Office 2016 a jde o samostatný balík, jehož základy lze vystopovat ještě v minulém století (a jehož nástupcem jsou Office 2019). Tím druhým je Office 365, služba na bázi předplatného, uvedená v roce 2011.

Hledat mezi nimi rozdíly může být matoucí, zejména proto, že každý z nich zahrnuje víceméně stejně aplikace. Shrňme si tedy tři hlavní způsoby, jak oba nástroje odlišit, a dále si řekněme, co se chystá – na základě pravidel podpory pro připravované Office 2019, nedávno zveřejněných Microsoftem, jakož i Office 365.

Jak se za Office platí

Ze všech rozdílů mezi Office 2016 a Office 365 právě tento nejvíce bije do očí.

Balík Office 2016 – ať už jste si koupili jedinou kopii v obchodě nebo stovky formou velkoobjemové (volume) licence – byl Microsoftem označen jako „jednorázový nákup“, jde-li o definici toho, jak se za něj platí. (Označení „věčné“ [perpetual], často využívané zahraničními médii, technicky definuje spíše typ licence než metodologii placení, ale v případě Office je tento typ licence vázán na fakt, zda byl balík přímo koupen či prostě „pronajat“.)

Microsoft tento pojem definuje následovně: „…platíte jedinou platbu předem, za což získáte aplikace Office pro jeden počítač.“ Slovo „předem“ je zde klíčové; celá cena Office 2016 totiž musí být zaplacena předtím, než software začnete používat.

Pokračování


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře