Je to oficiální: Microsoft přestane užívat označení Nokia pro telefony Lumia

Microsoft rebranduje v mobilním segmentu své obě klíčové položky. Jednak přejmenoval telefony na Microsoft Lumia a v názvu operačního systému pro telefony přestane používat slovíčko Phone.

Je to oficiální: Microsoft přestane užívat označení Nokia pro telefony Lumia


Jak již dříve Microsoft ve svém interním dokumentu uvedl, že již se nebude pro označování mobilní veze Windows používat přídomek Phone. Podobně skončilo označování telefonů značkou Nokia. Výrobky telefonní divize Nokie, kterou Microsoft odkoupil, ponesou do budoucna název Microsoft Lumia, popř. pouze stručné  označení Lumia. Tento krok byl celkem pochopitelný, již proto, že firma Nokia bude fungovat i dále, byť již bez výroby mobilních telefonů.

Odstraňování přídomku Phone z označení mobilní verze Windows již potichu probíhá a v nových marketingových materiálech již najdete pouze označení Windows. V segmentu mobilních zařízení Microsoft chystá i další změny, v připravované verzi 9 (pokud se tak bude finálně jmenovat) by mělo dojít i ke sloučení projektů Windows Phone a Windows RT v jeden operační systém, který bude fungovat jak na platformě Intel, tak i na procesorech ARM.

O strategii zaměření se na vývoj jednotného kódu Windows pro všechny platformy hovořil i šéf firmy Satya Nadella, a to prakticky ihned po svém nástupu do funkce. V praxi to bude znamenat i jednotný trh aplikací pro všechny verze Windows, a tak patrně v blízké době budeme svědky sloučení Windows Store a Windows Phone Store. Tato změna je důležitá především pro vývojáře aplikací, kteří tak budou moci vytvářet jednotný kód pro více platforem. 

Zdroj: IDG News Service, aktualizováno 23.10.2014

Čtěte také:
→ Lumia 830 vyrazí bojovat na trhu mobilních telefonů s Applem a Samsungem
Nová vlajková loď Microsoftu chce konkurovat modelům Galaxy S5 od Samsungu i iPhonu 5S od Applu.
→ Build 2014: nové strategie Microsoftu
Na své vývojářské konferenci Microsoft naznačil, kterými směry se budou ubírat jeho strategie.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: microsoft.com
Komentáře