Jsou v Microsoftu blázni, když pomlouvají vlastní produkt? (1)

Společnost Microsoft chce, abyste se vzdali své věčné licence, a ona si tak mohla zajistit věčný příjem.

Jsou v Microsoftu blázni, když pomlouvají vlastní produkt? (1)


Kdy naposledy jste slyšeli nějakou společnost, jak pomlouvá svůj vlastní produkt – a prakticky vás žádá, abyste ho nepoužívali? Nejspíš nikdy.

No, všechno je jednou poprvé, a Microsoft je průkopníkem opravdu zvláštního přístupu k produktovému marketingu – svým zákazníkům říká, aby nepoužívali Office 2019, protože je to starý, těžkopádný balík, který obecně neplní to, co byste od něho očekávali.

Zní to jako bláznovství, že? Ale není. To proto, že společnost vám neříká, abyste od Office odešli úplně. Namísto toho Microsoft vrhá stín na Office 2019, aby vás přiměl k verzi Office na bázi předplatného, Office 365. Takže zatímco kampaň na dehonestaci Office 2019 může znít bizarně, je k ní spousta dobrých důvodů.

Nejprve trocha pozadí. Office 2019 je nejnovější variantou toho, co Microsoft nazývá „věčnou verzí“ Office. Zaplatíte za ni jednou a pak licenci na ni vlastníte navždy. Upgradu se nedočkáte až do vydání další velké verze, což běžně trvá několik let. Můžete ji používat pouze na jednom počítači. A ceny závisejí na konkrétní variantě, zpravidla se pohybují od nějakých 2 600 korun za licenci pro domácnosti až klidně nad deset tisíc pro podniky.

Office 365, verze Office na bázi předplatného, na druhou stranu dostává pravidelné aktualizace, a má mnoho funkcionalit, které ve věčné verzi Office nenajdete, jako je spolupráce s kolegy v Excelu, návrhářské nástroje Designer a QuickStarter pro PowerPoint, a několik výzkumných a editačních nástrojů pro Word. Cena se liší v závislosti na tom, jaké aplikace balíku Office chcete a na kolika zařízeních jej chcete používat – od nějakých 1 300 Kč za rok za verzi pro domácnosti nahoru.

Pokračování


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře