Microsoft konečně migroval aplikace pro Mac na 64bitovou architekturu

Aplikace Microsoft Office 2016 pro Mac budou dostupné i v 64bitové verzi. Nejprve však pro ty, kdo se zaregistrovali do programu Office Insider se zrychleným přístupem k novým vydáním.

Microsoft konečně migroval aplikace pro Mac na 64bitovou architekturu


Microsoft vydal předběžnou 64bitovou verzi Office 2016 pro počítače Mac. Dobrodružně založení uživatelé mají nyní příležitost opustit 32bitovou architekturu, jako uživatelé Windows dávno před nimi.

Zároveň Microsoft vydal aktualizace aplikací Office 2016 - Excelu, Outlooku, PowerPointu a Wordu pro uživatele registrované v programu Insider, který stejně jako program Windows 10 Insider umožňuje získat aktualizace před oficiálním vydáním.

Ačkoli Apple již dlouho apeluje na vývojáře, aby vydávali 64bitové verze aplikací, Microsoft se dosud držel stranou. Operační systém Mac OS od verze OS X Lion z roku 2011 podporuje pouze 64bitové procesory Intel, i když 32bitové aplikace lze spouštět i ve všech novějších verzích, včetně letošní  s označením Sierra.

Pro většinu uživatelů je největším přínosem možnost pracovat s podstatně většími soubory díky výrazně větším blokům paměti, ke kterým může 64bitový operační systém přistupovat. Týká se to například tabulek v Excelu, jejichž velikost byla 32bitovou verzí Office pro Mac omezena.

Registrace do programu Office Insider vyžaduje určité změny nastavení na panelu Preference v aplikaci Microsoft AutoUpdate. Přesné instrukce jsou k dispozici na webu Microsoftu.

Microsoft zatím nezveřejnil datum vydání ostré verze 64bitových aplikací Office.

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © pixel_dreams - Fotolia.com
Komentáře