Microsoft zvyšuje ceny retailových Office 2019 až o 10 procent (2)

Microsoft zvýšil ceny retailových verzí kancelářského balíku Office 2019, který začal prodávat teď v říjnu, až o deset procent.

Microsoft zvyšuje ceny retailových Office 2019 až o 10 procent (2)


Předchozí díl

Office 2019 Home & Business: Tuto verzi jsme na českých stránkách Microsoftu ani nenašli (jakož ani tu následující), přičemž její cena v USA činí 249,99 dolaru, což je o devět procent více v porovnání se stejným balíčkem pro Office 2016. Do tohoto balíku patří Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook, e-mailový klient Microsoftu. Balík je dostupný ve verzích pro Windows 10 nebo macOS a lze jej nainstalovat pouze na jeden počítač. Tato licence umožňuje komerční využití.

Office 2019 Professional: Za cenu 439,99 dolaru je tato vrcholná retailová SKU varianta o 10 procent dražší než její předchůdce z roku 2016. Patří do ní Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher a Access. Tahle varianta je k dispozici jen pro Windows 10 – žádná obdoba pro macOS tedy neexistuje – a lze ji nainstalovat pouze na jeden počítač (včetně komerčních práv).

Microsoft naposledy zvýšil ceny doživotních licencí Office v roce 2010, kdy vydal verzi Office 2010.

Rostoucí ceny Microsoftu bývají vnímány jako způsob, jak dotlačit více zákazníků k přechodu z doživotních licencí na model předplatného Office 365.

„V dokonalém světě podle Microsoftu bychom všichni byli na Office 365,“ řekl Wes Miller, analytik společnosti Directions on Microsoft, v červencovém rozhovoru. „Bude těžší porovnávat licence pro on-premise s využitím doživotní licence, oproti Office 365, pokud to porovnáváme z čistě finančního hlediska,“ řekl, přičemž odkazoval na rostoucí ceny.

Microsoft tenhle pohled nerozporuje. V blogovém příspěvku z 25. července společnost oznámila, že změny cen „zdůrazní benefity našich cenových [plánů] světa cloud-first.“ Ceny Office 365 zůstávají nezměněné, což se týká jak spotřebitelských, tak podnikových plánů.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře