Mozilla nabízí mobilní aplikaci pro tvorbu webových stránek

Nezisková organizace Mozilla Foundation, která stojí mimo jiné za prohlížečem Firefox, nabízí pro zařízení se systémem Android aplikaci pro tvorbu internetových stránek. Nástroj je vedle angličtiny k dispozici zatím ve třech dalších jazycích. Mozilla Foundation odůvodňuje vydání aplikace snahou o to, aby web zůstal platformou, kde může každý tvořit obsah, nikoli pouze konzumovat informace a služby vytvořené někým jiným.

Mozilla nabízí mobilní aplikaci pro tvorbu webových stránek


Nová mobilní aplikace pro zařízení se systémem Android s názvem Webmaker umožňuje tvorbu webových stránek a jednoduchých aplikací přímo na chytrých telefonech, které se rychle stávají dominantní technologií pro přístup k internetu, zejména v chudších zemích.

„Chceme, aby další dvě miliardy lidí, kteří se připojují k internetu, pochopily, že web je jim k dispozici ke čtení, psaní a aktivnímu zapojení,“ říká David Ascher, viceprezident Mozilla Foundation.

V současné době má k internetu přístup přes tři miliardy lidí, tedy zhruba 40 světové populace. Smyslem aplikace Webmaker je umožnit těmto uživatelům, aby se na internetu aktivně prezentovali. Webmaker by podle Aschera také posloužit k rozšíření lokálního webového obsahu.

Po přihlášení uvidí uživatel prázdnou stránku, kam může vkládat text, fotografie a grafiku. Následně může vytvářet další stránky a pomocí mapy je poskládat a propojit podle potřeby. Vytvořené stránky se nahrávají na server Webmaker.org, kde je k nim možné přistupovat z mobilního telefonu nebo běžného prohlížeče.

Pomocí Webmakeru lze vytvořit blog, prohlídku s průvodcem, poznámkový blok, stránky s kuchařskými recepty, narozenou přání nebo jakékoli jiné stránky a aplikace. Aplikace fungují v prohlížeči, takže není nutné do telefonu nic stahovat.

Webmaker běží na chytrých telefonech se systémem Android 4.0 nebo novějším. Je k dispozici v angličtině, bengálštině, portugalštině a indonéštině. Mozilla plánuje v budoucích verzích přidávat další jazyky a funkce podle zpětné vazby od uživatelů. Řada z nich volá po podpoře videa nebo spouštění animovaných souborů GIF.


Úvodní foto: Mozilla.org
Komentáře