Na co se můžeme těšit v dalších verzích prohlížeče Chrome? (1)

Pokaždé, když Google aktualizuje svůj prohlížeč, vydá poznámky k vydání, směřované k podnikovým zákazníkům, v nichž zdůrazňuje chystané novinky a změny, jež přijdou v následujících vydáních. Na co se tedy můžeme těšit?

Na co se můžeme těšit v dalších verzích prohlížeče Chrome? (1)


Díky ohromnému dvoutřetinovému podílu na poli webových prohlížečů – podle měření analytické společnosti Net Applications, které probíhá každý měsíc – nemá Google Chrome konkurenci.

Takže když Chrome hovoří, lidé naslouchají. To platí pro veškeré kroky, které Google provede s každou aktualizací prohlížeče, a které plánuje dělat do budoucna.

S každou aktualizací Google publikuje soubor poznámek k vydání, určených pro podniky. V těchto poznámkách společnost zdůrazňuje některé z chystaných přídavků, náhražek, vylepšení a úprav, které se svým prohlížečem plánuje učinit.

Ve snaze podívat se na budoucnost prohlížeče portál Computerworld.com sesbíral nejdůležitější z novinek v kategorii „Již brzy“. Ale jak Google neopomíná dodávat: „Před uvedením v kanálu Stable, tedy stabilní, mohou být změněny, pozdrženy nebo zrušeny.“ Hovoříme stále o oněch chystaných novinkách.

Chrome 75: Integrovaná podpora starších prohlížečů

Google nazývá Legacy Browser Support (LBS) něco, co je už delší dobou součástí jeho arzenálu v bitvě o podnikové uživatele. Jakmile je funkce LBS nakonfigurována IT administrátory, automaticky otevře Internet Eplorer 11 (IE11) tehdy, když odkazy, na které kliknete v rámci Chromu, vedou na webové stránky, webové služby nebo webové aplikace vyžadující prohlížeč od Microsoftu, nebo – co je ještě pravděpodobnější – ovladače ActiveX nebo Javu, tedy technologie, které prohlížeč od Googlu nepodporuje.

Funkce LBS byla důležitější v dobách, kdy IE vládl světu prohlížečů a Chrome prakticky žebral o každého jednoho podnikového zákazníka. V dnešní době, kdy je Chrome dominantním prohlížečem – minulý měsíc činil jeho uživatelský podíl mezi všemi prohlížeči 67 procent – ztratila LBS něco ze svého opodstatnění. Přesto ji Google plánuje integrovat přímo do svého prohlížeče. (Doposud vždy vyžadovala doplněk pro Chrome.)

Pokračování


Úvodní foto: 9to5Google/Techspot.com
Komentáře