Na co se můžeme těšit v dalších verzích prohlížeče Chrome? (2)

Pokaždé, když Google aktualizuje svůj prohlížeč, vydá poznámky k vydání, směřované k podnikovým zákazníkům, v nichž zdůrazňuje chystané novinky a změny, jež přijdou v následujících vydáních. Na co se tedy můžeme těšit?

Na co se můžeme těšit v dalších verzích prohlížeče Chrome? (2)


Předchozí díl

„Funkcionalita podpory starších prohlížečů je integrována do prohlížeče Chrome, a samostatné rozšíření tak už nebude potřeba,“ oznámil Google. Přesto zůstane doplněk v Chrome Web Store i po vydání Chromu 75, aby organizace, které používají starší verze prohlížeče, neztratily k LBS přístup.

Chrome 75: Konec možnosti vypnutí izolace stránek

Funkce Site Isolation, tedy izolace stránek, byla odhalena koncem roku 2017 v rámci Chromu 63. Jde o obrannou technologii, která odděluje stránky z různých webů do různých procesů. Každý z těchto procesů běží v „sandboxu,“ který omezuje rozsah činností daného procesu, což je vedeno snahou izolovat malware od prohlížeče jako celku, potažmo operačního systému zařízení.

Funkce Isolation přicházela ve fázích až do poloviny roku 2018, kdy byla k dispozici pro prakticky všechny uživatele Chromu. V té době ji bylo možné vypnout jen na spravovaných zařízeních. U Chromu 75 – jehož distribuce je naplánována na 4. června – to však skončí. „Vyřešili jsme nahlášené problémy a počínaje Chromem 75 tak odstraníme možnost vypnutí izolace stránek na desktopu pomocí pravidel SitePerProcess nebo IsolateOrigins,“ oznámil Google.

Chrome 76: Flash bude blokován ve výchozím nastavení

Téměř před dvěma lety společnost Adobe oznámila, že konečně pohřbí Flash Player – aplikaci, která v mnoha ohledech položila základy webu – a to koncem roku 2020. Tvůrci prohlížečů, jako je Google, následně nastínili svou strategii ukončení podpory této technologie.

Pokračování


Úvodní foto: archiv redakce
Komentáře