Nová aplikace Cache od Microsoftu by mohla konkurovat Google Keep

Nová experimentální aplikace od Microsoftu s názvem Cache by se mohla stát alternativou jedné z nejoblíbenějších aplikací pro organizování informací, Google Keep. Zatím však není zřejmé, zda se vývoj Cache bude nakonec tímto směrem ubírat.

Nová aplikace Cache od Microsoftu by mohla konkurovat Google Keep


Aplikace Cache je zatím dostupná pouze na požádání v rámci projektu „Garáž“, kde Microsoft testuje odezvu uživatelů na nové nápady, které se mohou, ale nemusí časem zařadit mezi oficiální produkty.

Microsoft popisuje Cache jako „výzkumný projekt zaměřený na způsob, jakým lidé uspořádávají obsah, s nímž pracují“ a žádá o názory, jakým směrem by se měla nová služba případně vyvíjet. Na jiném místě se na stránce projektu uvádí, že Cache „je skvělé místo pro rychlé zaznamenávání důležitých informací“, včetně „úryvků textu, obrázků, internetových stránek, souborů, referenčních materiálů a poznámek“.

K tomuto účelu mnoha uživatelům dnes slouží Google Keep, jednoduchá, účelná, velmi efektivní a nenáročná aplikace pro záznam poznámek. Nabízí podstatně více než záložky v prohlížeči či virtuální lepicí štítky Sticky Notes, ale není tak těžkopádná (a bohatá na funkce) jako OneNote či Evernote.

Zajímavé je, jak se vše zdá na příchod Cache připravené. Zkratka „Poznámka“ v oznamovací oblasti Windows 10 sice nyní spouští OneNote, ale může bez problému spouštět Cache. Internetové stránky lze „poslat“ virtuální asistentce Cortaně jako akční položky, totéž lze s poznámkami v Cache. Jinými slovy, Cache může otevřít váš nákupní seznam, jakmile vejdete do místního obchodu, tedy až – a pokud vůbec – bude Cache podporovat seznamy.

Cache může být pro Microsoft překvapivě důležitý produkt, pokud se vývoj vydá správným směrem. Za zmínku stojí, že přihlašovací stránka Cache vůbec nezmiňuje chytré telefony s Windows, pouze platformy Windows PC, Mac, iOS, Android a „jiné“. Bude zajímavé sledovat, zda se z Cache vyvine další užitečná „poznámková“ aplikace, zvláště když Evernote osekává funkce bezplatné verze a postupně se mění na placený produkt.


Úvodní foto: © airmophoto - Fotolia.com
Komentáře