OMS – Konec záplavy dokumentů - 2

Pravidelné obesílání zákazníků obchodní korespondencí a cílenými marketigovými materiály, propagace aktuálních kampaní prostřednictvím e-mailu či SMS. To je jen několik běžných příkladů aktivit, které jsou nedílnou součástí fungování většiny firem. Ty přitom ale čelí nemalým výzvám.

OMS – Konec záplavy dokumentů


Výhodou je také vysoká flexibilita implementace. Např. vedoucí oddělení může přes webové rozhraní monitorovat, ručně doplňovat či před odesláním validovat dokumenty, případně částečně upravovat jejich definice nebo logiku, například změnit věkové hranice pro připojení cílené reklamy.

OMS systémy je možné integrovat prakticky s jakýmkoliv podnikovým systémem, zpravidla totiž podporují celou řadu standardních rozhraní. Například systém OpenText Stream Serve poskytuje i nativní rozhraní pro platformy SAP pro bezešvou integraci.

Komu se tedy investice do OMS vyplatí? Jednoduše všem firmám, které sázejí na přímou komunikaci se zákazníkem a generují zhruba deset tisíc dokumentů měsíčně či více. Ty totiž mohou nejlépe těžit z vysokého výkonu generování dokumentů a dosáhnout významných úspor.

Autor pracuje jako ECM konzultant ve společnosti Sabris.

 

Úvodní foto: © Nomad_Soul - Fotolia.com

Vyšlo v CIO Business World 11/2013
Časopis lze koupit se slevou 20 %

Komentáře