Opera uvádí mobilní prohlížeč Touch

Opera Software uvedla nový mobilní prohlížeč nazvaný Touch a svůj desktopový prohlížeč zároveň upgradovala tak, aby oba byly lépe synchronizované.

Opera uvádí mobilní prohlížeč Touch


Vývojář prohlížečů z Osla vydal Opera Touch, androidovou aplikaci, která umožňuje ovládání jednou rukou a zaměřuje se na vyhledávání, kterážto funkce dominuje obrazovce poté, co uživatelé Touch spustí.

„Současné prohlížeče nedělají svou práci správně,“ uvedl Maciej Kocemba, produktový manažer Opery, při příležitosti uvedení novinky, které bylo živě přenášeno přes internet (k dispozici je samozřejmě i v archivu). Poté ukázal, jak designéři uspořádali uživatelské rozhraní prohlížeče tak, aby byla tlačítka a funkce, včetně vyhledávání a panelů, v dosahu palce uživatele.

„Na rozdíl od většiny ostatních prohlížečů teď můžete snadněji surfovat a prohledávat web za pohybu,“ dodal Kocemba v doprovodném středečním příspěvku na blogu společnosti.

Zároveň Opera aktualizovala svůj desktopový prohlížeč – jeho edice dostupné pro Windows, macOS a Linux – který nově také zdůrazňuje vyhledávání. Nový nástroj, zvaný „Instant Search“ (okamžité vyhledávání), otevřete kombinací kláves Alt-mezerník (ve Windows a Linuxu) nebo Option-mezerník (macOS). Otevře se vyhledávací políčko, do kterého napíšete svůj vstup a následně obrazovka zobrazí výsledky – vše na aktuální webové stránce, takže uživatelé po úspěšném vyhledávání nemusejí klikat na tlačítko „zpět“.

Stejný nástroj umožňuje uživatelům vyhledávat ve všech otevřených panelech přepínáním tabulátoru, což je dar z nebes pro ty, co ve svém prohlížeči často a rádi používají spousty panelů.

Ovšem při spárování mobilní a desktopové verze jde o více než jen součet jednotlivých součástí. „V Opera Touch vyžaduje nastavení spojení mezi vaším smartphonem a desktopovým prohlížečem pouhý jeden krok,“ uvedl Kocemba na téma nové synchronizace mezi oběma prohllžeči. Tím jedním krokem je myšleno naskenování QR kódu.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Computerworld
Komentáře