Potvrzeno: Apple kupuje společnost Shazam

Společnost Apple v pondělí potvrdila akvizici londýnské firmy Shazam, která vyvinula stejnojmennou aplikaci pro identifikaci médií.

Potvrzeno: Apple kupuje společnost Shazam


Spekulace o transakci se poprvé vynořily v průběhu minulého týdne a více (v té době neoficiálních) informací jsme se dozvěděli o víkendu z portálu TechCrunch.

Apple k celé situaci vydal následující prohlášení: „Jsme nadšeni, že se Shazam a jeho talentovaný tým připojí k Applu. Shazam je od svého uvedení v App Storu stále hodnocen jako jedna z nejpopulárnějších aplikací pro iOS. V dnešní době je využíván stovkami milionů lidí po celém světě na různých platformách. Apple Music a Shazam se k sobě přirozeně hodí sdílením vášně pro objevování hudby a poskytováním skvělých hudebních zážitků našim uživatelům. Kujeme vzrušující plány a těšíme se na kombinaci se Shazamem po schválení dnešní dohody.“

Finanční podmínky akvizice zmíněny nebyly, ačkoliv podle zdrojů TechCrunche má hodnota obchodu činit okolo 400 milionů dolarů.

Je zajímavé, že Apple na dohodě se Shazamem pracuje údajně již zhruba pět měsíců a není jediným, kdo o něj projevil zájem. Podle citovaných zdrojů vedly jednání o akvizici Shazamu také Spotify a Snap.

Shazam přišel do oboru mobilní hudby právě tak včas na to, aby si získal uživatelskou základnu čítající 300 milionů aktivních duší ročně. Převod těchto uživatelů na dolary je nicméně poměrně složitý, neboť se ukázalo, že hudební odvětví jako celek přesunulo svůj zájem z prodeje digitální hudby k předplatitelským službám. Shazam si přesto udržel rostoucí tržby a bude zajímavé sledovat, jak jeho služby využije právě Apple.

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře