Překladač Skype se stane součástí desktopové aplikace Skype, aby získával nová data

Realtimový překladač Skype již dnes ohromuje svými schopnostmi, ale aby byl ještě lepší, potřebuje další data. V létě se tedy Skype Translator Preview vyváže z Windows Store a stane se funkcí hlavního desktopového softwaru Skype.

Překladač Skype se stane součástí desktopové aplikace Skype, aby získával nová data


Překladač Skype funguje jako lidský tlumočník pro video hovory. Naslouchá hovoru v jednom jazyce a překládá jej do jiného jazyka, i když počítačovým hlasem. Zároveň zobrazuje textovou verzi překladu v oknu konverzace. V současné době dokáže překládat čtyři mluvené jazyky (angličtinu, španělštinu, italštinu a mandarínskou čínštinu) a 50 jazyků v textové konverzaci.

Preview verze překladače Skype dosud vyžadovala, aby alespoň jeden účastník hovoru měl spuštěnou samostatnou aplikaci z Windows Store, která fungovala výhradně na PC s operačním systémem Windows 8.1 nebo vyšším. Začlenění překladače do hlavní desktopové aplikace Skype jej zpřístupní mnohem širšímu okruhu uživatelů, včetně těch, kteří setrvávají u Windows 7. Dosavadní aplikace pro Windows 8.1 navíc má méně funkcí než desktopový software.

Pro technologii překladače je získání dalších uživatelů nutností, protože využívá strojové učení ke zlepšování kvality překladu. Microsoft tuto technologii vyvíjí již 10 let – dnes dokáže odfiltrovat hlasové tiky a rozlišovat mezi homofony. Přesto Microsoft stále využívá zpětnou vazbu uživatelů a lidských překladatelů ke zlepšování výsledků.

Na svém blogu Microsoft poznamenává, že od uvolnění překladače pro všechny uživatele minulý měsíc vzrostla míra využití překladače Skype o 300%.

Čtěte také:
→ Skype demonstroval strojový překlad mluvené řeči
Zatím sice bez velkého humbuku, ale zřejmě dosti intenzivně a dlouhodobě se Microsoft věnuje strojovému překladu a rozpoznávání řeči. Obojí již naostro vyzkoušel ve Skypu.
 V Praze bude největší vývojářské centrum Skype v Evropě
Pražská pobočka Skype nabírá nové zaměstnance - především kvalifikované softwarové vývojáře.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.


Úvodní foto: public domain (Pixabay.com)
Komentáře