Pro SAP aplikace do e-shopu - 2

Internetové obchody iTunes či Google Play zná asi každý uživatel chytrých telefonů s operačními systémy iOS a Android. Nyní chce podobnou formu prodeje či přeprodeje aplikací zpřístupnit i softwarový gigant SAP.

Pro SAP aplikace do e-shopu


Podle Bazaarvoicu jejich technologie podporuje zákazníky k psaní a sdílení uživatelských recenzí, a tím tlačí na partnery, aby vylepšovali jejich výrobky. Nicméně po akvizici firmy PowerReviews podalo americké ministerstvo spravedlnosti antimonopolní žalobu na Bazaarvoice s tím, že tento obchod omezil konkurenci v oblasti internetového hodnocení a recenzí, což podle ministerstva vede ke zvýšení cen a snížení inovací na tomto trhu.

Náhrada kamenného obchodu

Prodejci ERP softwaru se předhánějí v budování on-line obchodů. Pravděpodobně se snaží zákazníkům nahradit pocit z nakupování v kamenném obchodě.

Klienti samozřejmě získají nákupem prostřednictvím on-line obchodu jasný benefit v rychlosti ný benefit v rychlosti a pohodlí nákupu, ale vzdávají se normálního prodejního procesu a s tím souvisejícího vyjednávání o ceně. Zde může firma ušetřit hodně peněz.

„Korporátní on-line obchody s aplikacemi a softwarem mají před sebou ještě dlouhou cestu. Bude zde jeden obchod, ve kterém budou zákazníci hledat jednotlivé prodejce, nebo spíše „mall“ (obchodní dům – pozn. red.) řešení, kde bude mnoho obchodů zaměřených na specializovaný produkt?“ ptá se China Martensová. Čas ukáže, kam firemní on-line obchody s ERP softwarem budou směřovat.

Úvodní foto: © iQoncept - Fotolia.com
Komentáře