Proč přechod Edge na Chromium znamená konec IE (3)

Rozhodnutí Microsoftu přejít na open-source jádro Chromium pro svůj prohlížeč Edge by mohlo vést k dřívějšímu ukončení podpory Internet Exploreru (IE), než se původně očekávalo.

Proč přechod Edge na Chromium znamená konec IE (3)


Předchozí díl

Microsoft by prostě mohl využít onen argument se slovem „zastaralý“ pro ukončení podpory IE11; tenhle prohlížeč přece jen už tři roky neprošel žádnou změnou a pozadu za svými rivaly, třeba Chromem nebo Firefoxem, byl už dříve.

Ale kdy se tak stane? Pokud se Microsoft bude chtít zbavit IE, kdy k tomu bude ta nejlepší chvíle?

Logickým okamžikem by byla chvíle, kdy bude „odejit“ operační systém Windows 7, v současnosti druhý nejpopulárnější OS na světě, což bude 14. ledna 2020. IE a Windows 7 mají zvláštní vztah, který se budoval v době, kdy prohlížeč tvořil více než polovinu veškerého uživatelského podílu, a který mezi IE a Windows 10 prostě neexistuje; v desítkách byl prohlížeč vždycky pouhou úlitbou zpětné kompatibilitě.

Není náhodou, že v té době by měl být Microsoft hotov s přechodem svého druhého prohlížeče, Edge, na technologii, která pohání Google Chrome. Transformace Edge, ohlášená počátkem prosince, se má uskutečnit „zhruba v následujícím roce,“ řekl představitel Microsoftu před měsícem.

„Full-Chromium“ Edge – zvaný takto kvůli tomu, že Microsoft jako základ prohlížeče využije právě open-source jádro Chromium – bude k dispozici nejen pro Windows 10, ale také pro Windows 7 a Windows 8.1.

Příchod full-Chromium Edge bude dokonalou příležitostí pro to, aby se Microsoft zbavil IE. Pro Computerworld bylo přiznání Microsoftu, že potřebuje prohlížeč kompatibilní s webem – což nebyl ani IE, ani Edge, ne ve věku Chromu – silným signálem, že jsou dny IE spočteny.

Pokračování


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře