Prodalo se již 100 milionů licencí Windows 8, Microsoft připravuje update s názvem Blue

Microsoft se pochlubil, že se již prodalo 100 milionů licencí Windows 8 (včetně Windows RT). Připravuje se oprava s kódovým označením Blue, která přinese především delší výdrž na baterie pro mobilní zařízení.

Prodalo se již 100 milionů licencí Windows 8, Microsoft připravuje update s názvem Blue


I když přesné datum zatím není známo, Microsoft přislíbil, že aktualizace bude k dispozici v druhé polovině roku 2013. Úspornější nakládání s prostředky počítače přinese mobilním uživatelům především delší dobu práce na jedno nabití baterií a vyšší výkon aplikací. Potvrdila to Tami Rellerová, která má v Microsoftu na starosti divizi Windows.

Mezi očekávanými novinkami bude také podpora displejů s nižším rozlišením než je stávající minimium 1366x768 px. Díky tomu bude možné operačním systémem Windows 8.1 vybavit i menší a levnější tablety, které používají nižší rozlišení obrazovky.

Zatím ovšem nebylo potvrzeno, zda se opět objeví tlačítko Start, které bylo součástí Windows od verze 95 do verze 7. I když se Microsoft snaží vyslyšet názory uživatelů, ohledně znovuzavedení tlačítka Start jsou dispozici rozporuplné statistiky zpětné vazby uživatelů.

Čtěte také: 
Windows XP končí i ve vesmíru, na ISS je nahradí Linux
Microsoft pracuje na Windows 8.1, poslední build je zatím bez tlačítka Start
Microsoft chystá i menší tablety s Windows

G +


Úvodní foto: Microsoft
Komentáře