Růst akcií Ubisoftu zablokoval plán na nepřátelské převzetí

Společnost Vivendi SA už pár let sleduje herní studio Ubisoft jakožto potenciální cíl nepřátelského převzetí.

Růst akcií Ubisoftu zablokoval plán na nepřátelské převzetí


Francouzský mediální konglomerát skupuje akcie Ubisoftu, kterých nyní vlastní 26 procent. Podle francouzských zákonů by od Vivendi mělo být požadováno, aby po získání 30 procent akcií usilovala o kontrolní podíl.

Agentura Reuters předpovídala, že krok ke kompletnímu převzetí firmy se uskuteční do konce letošního roku, nicméně nižší než očekávané tržby Vivendi ve třetím čtvrtletí v kombinaci s nárůstem valuace Ubisoftu způsobily, že k takové akci nedojde v následujícím minimálně půlroce.

Firma Vivendi loni tvrdila, že převzetí není jejím záměrem. Ačkoliv má v představenstvu nárok na 22 procent hlasovacích práv, nevyužila to a o zástupce v Ubisoftu nepožádala (že by ticho před bouří?).

Reuters nyní uvádí, že interní zdroje ze společnosti odhalily, že se převzetí neuskuteční v následujících šesti měsících částečně proto, že se Ubisoftu podařilo vytlačit cenu svých akcií na rekordně vysokou úroveň. Hodnota vývojářského studia od ledna vzrostla o 96 procent.

Ubisoft si je komentáře Vivendi vědom a situaci bedlivě sleduje. Rodina Guillemotova, která studio založila a stále v něm drží patnáctiprocentní podíl, je už delší dobu proti agresivním manévrům konkurenční společnosti, které nazývá „nevyžádané a nevítané“.

„Ubisoft si je vyjádření Vivendi vědom,“ řekl jeho mluvčí portálu GameSpot. „Budeme i nadále sledovat jejich dlouhodobé záměry a prosazovat naši strategii růstu a tvorby hodnoty v zájmu všech našich akcionářů.“

Zdroj: Techspot.com


Úvodní foto: Techspot.com
Komentáře