Šéf Atlassianu se omlouvá uživatelům HipChatu a Stride (2)

Jeden ze šéfů společnosti Atlassian se tento týden omluvil uživatelům HipChatu a Stride, kteří čelí problémům kvůli rozhodnutí tyto aplikace pro týmový chat úplně zrušit.

Šéf Atlassianu se omlouvá uživatelům HipChatu a Stride (2)


Předchozí díl

Spoluzakladatel Scott Farquhar řekl, že rozhodnutí přestat vyvíjet dané produkty bylo nutné proto, aby bylo možné se zaměřit na jiné oblasti růstu byznysu.

„Rozhodnutí ‚ukončit život‘ produktu nikdy není snadné, zejména ne tehdy, když jsme strávili stovky člověko-let jeho budováním, a já považuji – když oba produkty postavíte vedle sebe – Stride za lepší produkt než Slack,“ řekl Farquhar Computerworldu na Atlassian Summitu.

„Chci se svým zaměstnancům podívat do očí a říct jim, že pracují na věcech, které mají smysluplný dopad na svět a – vzhledem k relativním tržním pozicím těchto produktů – dokonce i kdybychom měli ten lepší produkt, víme, že ten nejlepší produkt vždycky nevyhrává.“

Řekl, že ze strany zákazníků Stride a HipChatu se rozhodnutí dočkalo „smíšených reakcí,“ přičemž ti, kteří již dříve používali Slack, byli ti pozitivnější.

Farquhar dodává, že zákazníci mají čas na to, aby si naplánovali migrace a rozhodli se, kterou platformu budou používat. „Máme pravidlo dvou let údržby poté, co ukončíme životnost čehokoliv. Takže zákazníci mají dva roky na používání Stride nebo HipChatu a mohou mezitím vymyslet svůj plán za toto období.“

Cloudové verze Stride a HipChat budou „zaříznuty“ 15. února 2019. Zákazníci HipChat Data Center a HipChat Server budou dostávat podporu až do konce svého licenčního období.

Podle Farquhara už migrace začaly, ačkoliv nebyl schopen nabídnout detaily ohledně počtu zákazníků, kteří už daný proces odstartovali. Dodal, že ze strany zákazníků zatím nebyla zaznamenána poptávka po přesunu k jiné platformě, než je Slack.

V rámci prodeje svých nástrojů pro týmový chat podepsal Atlassian se Slackem „strategické partnerství,“ které povede k dalším vzájemným integracím mezi jejich aplikacemi. Nástroje Atlassianu jsou již nyní integrovány s rozličnými aplikacemi včetně Microsoft Teams, největšího rivala Slacku.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: Computerworld
Komentáře