Slack přidává nové funkce, zvyšuje kompatibilitu s Office 365 (3)

Slack přidává nové funkce, které rozšiřují způsoby interakce s aplikacemi Office 365 přímo z vlastní platformy pro spolupráci. K těm patří například aplikace kalendáře pro Outlook, náhledy souborů Office a možnost exportovat e-maily do kanálů a přímých zpráv Slacku.

Slack přidává nové funkce, zvyšuje kompatibilitu s Office 365 (3)


Předchozí díl

Slack již nabízí integrace s různými poskytovateli cloudového úložiště, jako jsou Box, DropBox a Google Drive.

Pro soubory uložené lokálně – což je podle Pflauma typ dokumentů, které jsou na Slack nahrávány nejběžněji – budou náhledy dokumentů Office dostupné ve Slacku ihned po nahrání dokumentu. Což uživatelům umožňuje procházet si soubory Wordu, Excelu nebo PowerPointu, aniž by si museli stahovat celý dokument a otevírat jej v relevantní aplikaci.

„Tohle se obzvláště hodí nejen na desktopu, ale také na mobilních zařízeních pro někoho, kdo je v terénu a chce být schopen si rychle prohlédnout nějaký soubor,“ řekl Pflaum.

Mike Gotta, viceprezident pro výzkum v Gartneru, řekl, že integrace jsou kriticky důležité právě kvůli konkurenci Slacku ze strany vlastní aplikace Microsoftu pro spolupráci, Teams.

Řešení Teams bylo uvedeno v roce 2017 a dnes ho používá už více než půl milionu organizací, ačkoliv Microsoft nezveřejňuje jednotlivé měsíční či denní statistiky aktivních uživatelů. Pro srovnání: Slack, který debutoval v roce 2013, má 10 milionů denních aktivních uživatelů.

„Jakýkoliv výrobce, který chce konkurovat s Microsoftem, musí být postupně schopen integrovat se zbytkem ekosystému Microsoftu, kde tak úplně nekonkuruje,“ říká Gotta.

Art Schoeller, viceprezident a hlavní analytik společnosti Forrester, říká, že integrace s Office 365 „dávají v bitvě Slacku s Microsoftem obrovský smysl.“

Integrace, které byly v posledním týdnu oznámeny, „umožňují Slacku dostat se na vrchol a stát se uživatelským rozhraním, které budete používat pro svou práci a odsunout schopnosti Office 365 na úroveň back-endové služby,“ uzavírá Schoeller.

Zdroj: Computerworld


Úvodní foto: Computerworld
Komentáře