Službu i-zakázky využívá již více než 1 500 podnikatelů

Novou informační službu i-zakázky využívá po prvních dvou měsících více než 1500 českých podnikatelů. Služba už hlásí také první úspěšné uživatele, kterým přinesla získání veřejné zakázky.

Službu i-zakázky využívá již více než 1 500 podnikatelů


Česká pošta spustila systém, který dokáže sledovat zakázky už od 20 000 korun a v průměrné hodnotě 80 000 korun, již v polovině dubna.

„Jsme spokojeni, protože první dva měsíce jsme se intenzivně věnovali zkoumání funkčnosti systému a jeho vylepšování. Dnes mají i-zakázky skutečně všechny parametry, které od nich očekáváme, proto teprve nyní spouštíme masivnější marketingovou podporu projektu,“ říká Tomáš Ječný, vrchní ředitel ICTG divize České pošty.

i-zakázky jsou první ochutnávkou z připravovaného informačního projektu České pošty, kterým se největší český zaměstnavatel rozhodl pomoci podnikatelům a manažerům získat přístup ke klíčovým obchodním informacím. Od 1. července se k i-zakázkám připojí také služba i-předpisy, která přinese souhrn nejdůležitějších právních novinek týkajících se podnikání a každodenní praxe. Aktuality budou podnikatelům vysvětlovat nejvýznamnější čeští právní experti.

U i-zakázek bylo hlavním záměrem obsáhnout dostatek prohledávaných veřejných zdrojů a zajistit kvalitu analyzovaných informací, u i-předpisů je hlavní srozumitelný a odborný právní výklad.

Služba i-zakázky je dostupná na internetových stránkách
www.i-verejnezakazky.cz a obsahuje novinky ze 120 oborů a všech cenových úrovní veřejných zakázek. Sleduje obří tendry vypsané státními institucemi, stejně jako malá výběrová řízení od lokálních zadavatelů. 

Čtěte také: 
Nová služba TankujLevneji.cz: pošťáci informují o cenách benzínu a nafty


Úvodní foto: tiskové materiály České pošty
Komentáře