Výroční aktualizace Windows 10 je zamořena chybami

Významná aktualizace Windows 10 Anniversary Update způsobila některým uživatelům velké problémy. V této chvíli je lepší se systému zcela vyhnout, než Microsoft alespoň ty větší napraví.

Výroční aktualizace Windows 10 je zamořena chybami


V červenci jsem čtenáře varoval, že Windows 10 Anniversary Update (výroční aktualizace) bude s velkou pravděpodobností poněkud chybová; doporučoval jsem jim, aby s instalací chvíli počkali. Bohužel, moje předpovědi se naplnily.

Internetem se šíří zprávy o významných chybách aktualizace, které způsobují zamrzání systému a nesprávnou funkci prohlížečů i periférií včetně například ovladačů konzole Xbox One. Dvě významné antivirové společnosti zároveň varují, že nekompatibility s Windows 10 mohou uživatele vystavit bezpečnostním rizikům.

A to není všechno – Microsoft totiž nedávno změnil svá pravidla týkající se návratu k předchozím verzím operačního systému Windows. V minulosti měli uživatelé, kteří upgradovali na Windows 10 z předchozích verzí 30 dní na návrat k původní platformě. Tato „doba milosti“ je dnes zkrácena na pouhých 10 dní.

Všechny významné softwarové aktualizace se s velkou pravděpodobností k uživatelům dostanou s nějakou tou chybou. Nicméně objem a potenciální závažnost nahlášených problémů Anniversary Update jsou poměrně neobvyklé. Čekáním na instalaci této aktualizace tedy nic nezkazíte, naopak si můžete ušetřit dost promarněného času a úsilí. Jestliže jste update již nainstalovali a dosud jste se nesetkali s žádnými problémy, nemáte se čeho obávat. Jestliže problémy máte, měli byste návrat k původnímu systému provést co nejdříve. Microsoft však problémy nejspíše v nejbližší době opraví.

Microsoft úzce spolupracuje s vývojáři bezpečnostního softwaru, takže je poněkud překvapivé vidět McAfee (vlastněný Intelem) a Avast, jak varují uživatele před instalací konkrétních verzí svých produktů na počítače běžící na nejnovějším systému.

Z vyjádření McAfee na blogu:

Varování: Intel Security úzce spolupracuje s Microsoftem, aby zajistil plnou kompatibilitu bezpečnostních softwarových a hardwarových produktů McAfee s koncovými body na Windows 10 Anniversary Update. Neupgradujte ovšem na Windows 10 Anniversary Update bez předchozího ověření, zda je váš McAfee produkt kompatibilní.

Podle McAfee měl Microsoft nekompatibility zkontrolovat, ale z časových důvodů tak neučinil. Jinými slovy americký gigant trestuhodně nevěnoval čas ochraně svých zákazníků.

Podobné varování jako McAfee vydal i Avast, který však řekl, že většina jeho uživatelů se s problémy s aktualizací nesetkala.

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: © calic - Fotolia.com
Komentáře