Windows 10: nadešel čas reklamy v nabídce Start?

Microsoft začal do nabídky Start ve svém nejnovějším operačním systému Windows 10 propašovávat příležitostné „návrhy“, rozuměj reklamu. Bude to daň za bezplatný upgrade systému?

Windows 10: nadešel čas reklamy v nabídce Start?


Nadešel dlouho očekávaný či obávaný den – počínaje sestavením 10547 začal Microsoft v nabídce Start operačního systému Windows 10 zobrazovat reklamu.

Zatím se novinka netýká všech počítačů, ale podle zpráv serveru Softpedia byla nyní v systému Windows 10 oživena „funkce“, která byla vypuštěna  v raných beta fázích vývoje. Server zveřejnil snímek obrazovky, kde se uprostřed nabídky Start ve Windows 10 zobrazuje položka „Doporučení / Sledujte Disney Channel -- Zdarma.“

Již před několika měsíci se objevily, kde všude systém Windows 10 skrývá příležitosti k zobrazování reklamy.  Například na uzamykací obrazovce se nachází reklamní příležitost zvaná Windows Spotlight, která má usnadňovat uživatelům objevování nepoužívaných funkcí Windows. Nabídka Start obsahuje v levé části volné pole, které údajně „může občas zobrazovat návrhy aplikací a obsahu.“  Otázkou samozřejmě je, co to znamená „občas“ a co si představit pod pojmem „návrh“.

Microsoft obě funkce odebral ze sestavení 10240, tedy verze, která šla 29. července do výroby. Nyní se v sestavení 10547 obě možnosti znovu objevily a nejen to, jsou zjevně aktivované.

Zdroj: IDG News Service

Naštěstí lze „příležitostná doporučení“ snadno vypnout. Stačí zvolit nabídku Start > Nastavení > Přizpůsobení, vybrat položku Start nalevo a deaktivovat volbu „Občas zobrazovat v nabídce Start návrhy“.


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře