Windows 10 už běží na 50 milionech zařízení

Podle zpráv z poloviny týdne běží nejnovější operační systém od Microsoftu již na 50 milionech zařízení na celém světě. Ani po více než dvou týdnech od uvedení na trh neztrácí dynamiku, takže v okamžiku, kdy čtete tyto řádky, toto číslo bude ještě vyšší.

Windows 10 už běží na 50 milionech zařízení


Jak si po prvních týdnech od vydání vede operační systém Windows 10? Jeho tvůrce, společnost Microsoft, žádné údaje o počtu uživatelů oficiálně neposkytla, ale pokud jsou informace serveru   WinBeta správné, začátek vypadá slibně. Podle zdrojů, které WinBeta cituje, běží Windows 10 již nejméně na 50 milionech zařízení (PC a tabletů).

Jedná se však o nepotvrzená čísla. Společnost Microsoft zhruba šest měsíců po vydání Windows 8 tvrdila, že prodala 100 milionů licencí, zatímco analýza internetového provozu v květnu 2013 ve skutečnosti ukazovala 59 milionů zařízení s Windows 8.

Server WinBeta přináší své údaje pouhých dva a půl týdne od vydání Windows 10. Podle společnosti Microsoft běžel operační systém Windows 10 jeden den po vydání na 14 milionech strojů, takže uváděná čísla mohou být reálná.

Není pochyb, že strategie „bezplatného upgradu“, kterou Microsoft uplatňuje, pomáhá zvýšit počet počítačů s nainstalovanými Windows 10, zejména s ohledem na debakl předchozí verze, Windows 8. Padesát milionů počítačů je rozhodně úctyhodné číslo, vzhledem k tou, že Microsoft systém šíří postupně a ještě ani neuspokojil všechny uživatele, kteří si jej „předobjednali“.

Budeme-li považovat zdroje serveru WinBeta – který se, mimochodem, na zprávy ze světa Windows specializuje – za důvěryhodné, můžeme nejspíše očekávat, že počet zařízení s novým operačním systémem v nadcházejících týdnech a měsících nadále rychle poroste.


Úvodní foto: Microsoft.com
Komentáře