Cisco přichází s firewallem chránícím i před nedokumentovanými hrozbami

Nová generace firewallů přináší kombinaci technologií Cisco ASA a FirePower s novou generací Intrusion Prevention System a Advanced Malware Protection. Díky tomu dokáže jako první firewall na trhu ochránit i před hrozbami nultého dne.

Cisco přichází s firewallem chránícím i před nedokumentovanými hrozbami


Předdefinované politiky a hodnocení aplikací již dnes ale nestačí. Nová generace firewallů Cisco ASA 5500 přichází s kontextovou a dynamickou analýzou bezpečnostních hrozeb umožňuje ochránit sítě v době před začátkem kybernetického útoku, v jeho průběhu i po jeho skončení. Firewally Cisco byly totiž rozšířeny o novou generaci technologií Intrusion Prevention System (IPS) a Advanced Malware Protection (AMP) založených na platformě SourceFire.

Kombinace Cisco Adaptive Security Appliance se službami FirePower poskytuje adaptivní několikavrstvou ochranu, která umožňuje předcházet útokům průběžnou analýzou hrozeb. To umožňuje rozšířit možnosti ochrany sítí za hranice toho, co bylo dosud možné očekávat od běžných firewallů. Vůbec poprvé si totiž díky technologiím FirePOWER umí firewall poradit s hrozbami nultého dne, tedy s novými a dosud nepopsanými útoky, na které nelze předem připravit bezpečnostní politiky. Cisco ASA se službami FirePOWER nabízí přehledné prostředí, zaměření na analýzu hrozeb a solidní platformu.

„Dosavadní funkčnost firewallů, které byly schopny reagovat jen na popsané hrozby či nestandardní chování aplikace, již firmám nedostačuje,“ říká Pavel Křižanovský, technický ředitel Cisco ČR, a dodává: „Nová generace firewallů Cisco rozšiřuje ochranu do oblastí, které doposud vyžadovaly speciální zařízení. Integrace těchto funkcí do firewallu výrazně usnadňuje zákazníkům správu jejich bezpečnostních politik.“

Čtěte také:
→ Cisco propustí globálně až 6000 zaměstnanců
Ani zaměstnání u firmy, která zažila masivní boom, není jistotou. Masivní propouštění bude spojeno s reorganizací firmy a proběhne v následujících 12 měsících.
→ Cisco plánuje investovat miliardu do cloudu
Společnost Cisco Systems hodlá v nejbližších dvou letech investovat více než 1 miliardu USD do globální cloudové infrastruktury.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: Cisco Systems
Komentáře