10 let mobilního malwaru - 2

Společnost Fortinet zmapovala vývoj škodlivých kódů pro mobilní platformy. Byl zaznamenán rychlý vznik nového ziskového odvětví organizované kriminality.

10 let mobilního malwaru


Prakticky všechny typy útoků známé ze světa PC tak dnes již mají obdobu i na mobilních platformách. Lze si proto položit např. otázku, zda se neblížíme i do fáze mobilní kybernetické války.

Budoucnost

Jakkoliv je v oblasti počítačové kriminality vždy obtížné provádět nějaké prognózy, společnost Fortinet předpovídá, že konvergence malwaru pro PC, smartphony a tablety bude pokračovat. Jak se prakticky všechna zařízení stanou mobilními (respektive budou propojené s jinými mobilními zařízeními), získá příslušnou funkcionalitu i malware.

Dalším cílem útočníků bude ve stále větší míře i „Internet věcí” (Internet of Things, IoT). Odhady toho, kolik těchto zařízení bude připojeno k Internetu za 5 let, se různí, pohybují se nicméně v řádech desítek a stovek miliard – jistě dost na to, aby podvodníky přitáhla vidina možného zisku.

Čtěte také:
→ Reklamní síť Yahoo šířila malware
Na Yahoo se objevila závadná reklama, ohroženy byly desetitisíce uživatelů v Evropě.
→ Top 5 bezpečnostních trendů pro rok 2014
Společnost Fortinet zveřejnila předpověď FortiGuard Labs 2014, která upozorňuje na pět bezpečnostních trendů, na které si uživatelé budou muset dát pozor v příštím roce.

Úvodní foto: Fotolia © ktsdesign
Komentáře