Brian Dye, Symantec: Antivirus je mrtvý!

Těmito slovy komentoval viceprezident Symantecu pro bezpečnost dat mimo jiné i současnou efektivitu antivirových programů, která je neuspokojivá.

Brian Dye, Symantec: Antivirus je mrtvý!


Interview Briana Dye pro Wall Street Journal si získal všeobecnou pozornost. Pozornost o to větší, že kontroverzní výrok pronesl jeden z tvůrců známého antivirového programu Norton Antivirus. Vyjádřil tak dosti expresivně stav, kdy účinnost antivirových programů je nízká a sám Dye uvedl, že se pohybuje okolo 45%.

Výrok asi nemůžeme brát doslova, ale asi je potřeba si uvědomit, že anitivirus sám jako takový nepřínáší dostatečnou ochranu. Do budoucna se dá očekávat, že antivirové programy, tak jak je známe dnes, budou asi jen jedním z prvků komplexní ochrany proti malwaru. Ostatně i sám Symantec začíná být v ekonomických potížích. Zisk sice - díky úsporám na straně výdajů - zatím roste, ale očekává se pokles meziroční pokles obratu o 5%. I sám Brian Dye komentuje současný stav tak, že antivirus přestává být strojem na peníze.

Antivirové firmy tedy čeká změna strategie, pokud mají do budoucna obstát na trhu. Symantec to již pochopil také vykročil směrem od ochrany zařízení směrem na ochranu dat uživatele, a to na všech zařízeních. Další směrem, kterým se Symantec vydal, je poskytování bezpečnostního konw-how ohroženým firmám Těm by mohl poradit nejen to, jakými způsoby mohou být napadeny, ale také i to, z jakého důvodu na ně útoky cílí.

Zdroj: IDG News Service, WSJ

Čtěte také:
→ Steve Bennett v Symantecu končí
Ze společnosti Symantec odchází již druhý CEO během posledních dvou let. Odvolaným CEO je Steve Bennett.
→ 10 let mobilního malwaru
Podívejte se na vývoj škodlivých kódů pro mobilní platformy. Byl zaznamenán rychlý vznik nového ziskového odvětví organizované kriminality.

G+


Úvodní foto: computerworld.com.pt
Komentáře