Český tým vývojářů zprovoznil v USA službu pro vysoce zabezpečený přenos dat

Americká pobočka české CNS spustila novou službu pro zabezpečený přenos dat. Český tým operující v Pittsburghu vybral pro spuštění Safety4Data výročí ke schválení Všeobecné deklarace lidských práv OSN v roce 1948, jejíž součástí je i garance ochrany soukromí.

Český tým vývojářů zprovoznil v USA službu pro vysoce zabezpečený přenos dat


Safety4Data je aplikace vyvinutá pro americký trh, která navazuje na úspěch obdobného evropského řešení téhož vývojářského týmu. Umožňuje vysoce zabezpečený automatizovaný přenos dat mezi dvěma a více uživateli. K jejím výhodám patří mimo rychlé a intuitivní uživatelské prostředí také bezchybný chod na pozadí operačního systému.

K datům, která se prostřednictvím Safety4Data přenášejí, nemá kromě uživatele přístup ani provozovatel služby či kdokoliv jiný, kdo by se je snad snažil zneužít. Jako zájemce o novou službu lze očekávat jak ty, kteří se obávají zneužití dat ze strany hackerů, tak i ti, kteří se obávají aktivit tajných služeb včetně americké NSA.

„Současná turbulentní doba nám denně ukazuje, že data přenášená prostřednictvím internetu jsou lehce napadnutelná. Nemusí při tom nutně jít o intimní fotky celebrit. Zneužití obchodních informací, včetně průmyslové špionáže, je nebezpečí, kterého se dnes obávají nejen velké korporace, ale i malé a střední firmy. Proto jsme se rozhodli nabídnout na americkém trhu unikátní řešení, které známe z prostředí českého a evropského trhu,“ řekl ke spuštění Safety4Data na americkém trhu Jakub Voleman, výkonný ředitel IT-CNS, Inc.

„Odborná i laická veřejnost je na bezpečnost dat vysoce citlivá, a proto jsme se rozhodli vytvořit tuto aplikaci, a zužitkovat tak své více než dvacetileté zkušenosti se zabezpečováním dat na českém a evropském trhu. Safety4Data vznikla po důsledné analýze dostupných řešení zabývajících se bezpečnou distribucí dat a zahrnuje funkcionality, které nejsou v nabízených aplikacích dostupné, případně musí uživatel kombinovat více řešení, aby dosáhl stejného výsledku,“ dodává Ing. Petr Samek, místopředseda představenstva CNS a.s. a vicepresident IT-CNS, Inc.

Safety4Data je určena širokému okruhu uživatelů od rodin přes malé a střední firmy až po velké korporace. IT-CNS, Inc. zároveň nabízí možnost přizpůsobení jejího designu dle přání klienta. Služba je v základní verzi zdarma, ale nabízí i placené varianty pro větší počet uživatelů a vyšší měsíční objem přenesených dat.

Zdroj: www.safety4data.com

Čtěte také:
→ NSA staví kvantový super-počítač a brousí si zuby na šifrovanou komunikaci
Nový typ superpočítače se vyvíjí a bude jako spousta jiných technologických novinek mířit opět mimo civilní sféru.
→ Společnost Yahoo uvedla, že čelila hrozbě pokuty 250.000 dolarů denně
A to v případě, kdyby nevydala osobní data uživatelů, které od ní žádaly tajné služby.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: safety4data.com
Komentáře