Firewall s propustností vyšší než 1 terabit za sekundu

Společnost Fortinet představila nejrychlejší síťovou bránu současnosti. Její propustnost na úrovni firewallu je vyšší než jeden terabit za sekundu.

Firewall s propustností vyšší než 1 terabit za sekundu


Telekomunikační operátoři, data centra i firmy všech velikostí jsou dnes pod velkým tlakem nepříznivé situace v oblasti síťové bezpečnosti. Důležitým prvkem pro odražení takových útoků je především rychlost, respektive propustnost, a spolehlivost zařízení, která tuto infrastrukturu chrání.

Aktuálně nejrychlejší síťovou bránu představila společnost Fortinet. „Jedná se o první síťovou bránu nové generace v  řadě našich chassis zařízení. Stali jsme se prvním výrobcem v oblasti síťové bezpečnosti, který představil hardware s propustností firewallu dosahující 1,1 terabit za sekundu. Díky tomu se FortiGate série 5000 jasně ujímá pozice nejrychlejšího firewallu na světě,“ představuje nové zařízení Nick Feifer, manažer společnosti Fortinet pro střední a východní Evropu. „Tento typ firewallu je vhodný pro telekomunikační operátory, poskytovatele cloudových služeb, hostingová datová centra nebo datová centra velkých podniků, která mají vysoké požadavky na výkon. Dále pro ty, kteří ke svému fungování potřebují všestrannost a flexibilitu. Poskytnou tak svým zákazníkům a uživatelům vysoce výkonnou ochranu dat a aplikací,” vysvětluje Feifer.

Inovovaná série 5000 sestává z chassis 5144C, kontrolních bladů 5903C/5913C s konektivitou 10Gbit, 40Gbit a 100Gbit a z bezpečnostních bladů 5001D, které využívají nejnovější síťový procesor NP6. Oproti běžným komerčním procesorům představuje NP6 ASIC design s nízkou spotřebou, který nabízí bezkonkurenční propustnost firewallu s latencí pod 3 mikrosekundy.  

Zdroj: Fortinet

Čtěte také:
→ Nový výkonný podnikový firewall FortiGate-1500D
Zařízení FortiGate-1500D patří k firewallům nové generace (NGFW). Nabízí bezkonkurenční poměr cena/výkon a přináší novou úroveň zabezpečení.
→ Společnost Fortinet přichází s novou verzí FortiOS 5.2
Nejnovější verze bezpečnostního operačního systému podporuje technologie Fortinet pro ochranu před pokročilými hrozbami, rozšiřuje proaktivní přístup a zefektivňuje rozhraní pro správu zabezpečení.

Zaujal vás tento článek?
Zaregistrujte se k odběru našeho e-mailového newsletteru. Každý týden tak pohodlně získáte přehled o důležitých událostech v IT branži.

G+


Úvodní foto: fortinet.com
Komentáře