Jak získat nejlepší zabezpečení firemních údajů

Nejbezpečnější ochranu proti vnějším hrozbám poskytuje víceúrovňové řešení Samsung KNOX.

Jak získat nejlepší zabezpečení firemních údajů


(PR článek)

Nadstavbě Samsung KNOX věří již milióny úspěšných majitelů firem a výkonných ředitelů po celém světě. KNOX získává každoročně několik ocenění, například i od amerického Pentagonu. Jedná se o 7vrstvou platformu, kompatibilní s operačným systémom Android. Uživatel se po přihlášení do telefonu následně přihlásí do kontejneru KNOX, který virtuálně představuje „další telefon“, nebo do „Container only mode“. Přístup z firemní části do soukromé a naopak povoluje administrátor, což představuje doslova bezpečnost „šitou na míru“. Kontejner také obsahuje složku KNOX Chamber pro extrémně citlivá data. Použito je dvojité šifrování AES 256, jež nejenže nelze prolomit, ale i pouhý pokus by byl pro hackery nesmírně finančně nákladný.

Jak bylo zmíněno výše, používáním systému Samsung KNOX získáváte hned dvě zařízení v jednom – soukromé a firemní. Dvojí uživatelské rozhraní je kompletně oddělené a zabezpečené heslem. Jeho první část obsahuje klasický Android včetně Obchodu Play a všech dostupných aplikací. Druhé rozhraní je uloženo ve speciálně uzavřeném kontejneru, v němž může uživatel spouštět pouze aplikace pocházející z obchodu s aplikacemi Samsung KNOX. Pokud navíc některá z úrovní bezpečnosti detekuje narušení zařízení, není možné chráněné rozhraní spustit a nemusíte se tak spoléhat pouze na to, že si vaši zaměstnanci při práci s firemními daty „dávají pozor“.

samsung dexSamozřejmostí je možnost nastavení uživatelských profilů a spravování vícero zařízení najednou prostřednictvím konzoly Mobile Device Managament (MDM). A pokud máte větší množství zaměstnanců, využijete produkt KNOX Mobile Enrollment nebo Knox Configure, jejichž prostřednictvím můžete zařízení aktivovat mnohem rychleji. Výrazně tím ušetříte čas i náklady za práci IT správce. 


Úvodní foto: Samsung
Komentáře