Malware Skygofree: mnoho povyku pro nic (2)

Bojíte se Skygofree, nově objeveného malwaru, který útočníkům poskytne volné pole působnosti ve vašem androidovém smartphonu?

Malware Skygofree: mnoho povyku pro nic (2)


Předchozí díl

Ale – a tohle důležité – dodržujete-li alespoň elementární bezpečnostní zásady, neexistuje jediný způsob, jak Skygofree do svého zařízení dostat.

Musíte jej stáhnout a nainstalovat dobrovolně. Skygofree se nejčastěji šíří prostřednictvím falešných webů s mobilními službami. Ty se zpravidla tváří tak, že vám nabídnou aktualizaci telefonu a zrychlí vám tak připojení k internetu.

Takže malé upozornění: žádné aktualizace, které by vám zrychlily internet, neexistují. Možnosti zvýšení výkonu internetového připojení sice existují, ale magické zrychlení aplikací pro připojení k internetu? Nikoliv.

Pokud si stále myslíte, že je to možné, pak byste mohli i „vyplnit tento půlminutový dotazník a získat tak dárkový certifikát na nákup v Amazonu v hodnotě více než 50 dolarů!“

Ale žerty stranou. Úplně, ale úplně nejdůležitějším způsobem, jak se vyhnout instalaci Skygofree a téměř jakéhokoliv jiného malwaru pro Android na svůj telefon, je stahovat všechny aplikace pouze a jedině z Google Play Store!

Ano, někdy se malware proplíží i do Play Storu, ale většinu Google úspěšně zachytí a neustále pracuje na tom, aby tato většina dosáhla sta procent a společnost tak malware zachytila ještě předtím, než se dostane na vaše zařízení. Náhodná webová stránka mimo Google Play takové služby nenabízí.

Budeme-li citovat JR Raphaela, experta na Android portálu Computerworld, jsou příběhy androidového malwaru zpravidla senzačně nafouknuté médii a nemají téměř žádný dopad v reálném světě.

Takže ano, Skygofree vám může hodně uškodit, ale můžete se mu (jakož i většině ostatního malwaru pro Android) vyhnout tím, že své programy budete získávat jen od Googlu. Je to prosté a zajistí vám to mnohem, mnohem větší bezpečí.

Zdroj: Computerworld.com


Úvodní foto: © koniukh - Fotolia.com
Komentáře