Notebook nejčastěji ukradnou na tom nejméně očekávaném místě

Nárůst mobility v podnicích vede mnoho CIO ke strachu ze ztráty dat ve ztracených či ukradených zařízeních. Nová studie naznačuje, že byste měli zpozornět zejména ve vlastní kanceláři.

Notebook nejčastěji ukradnou na tom nejméně očekávaném místě


Letos v červenci realizovala společnost Kensington průzkum IT Security & Laptop Theft mezi 300 IT profesionály v USA z různých oborů působení.

Když se Kensington respondentů zeptal, kde se zaměstnanci jejich společnosti setkali s krádeží IT zařízení, byly odpovědí číslo jedna „auta a dopravní prostředky“ s 25 procenty. Odpovědí číslo dva však před „letišti a hotely“ (15%) a „restauracemi“ (12 %) byla „kancelář“ (23 %).

Průzkum dále zjistil následující skutečnosti:

  • 34 procent organizací nemá žádná pravidla fyzické bezpečnosti notebooků, mobilních zařízení a dalších elektronických majetků.

  • 54 procent respondentů tvrdí, že v současné době nepoužívá fyzické zámky svého IT vybavení.

  • 80 procent respondentů nepoužívá zámky na ne-počítačovém vybavení, jako jsou projektory, pevné disky, monitory či reproduktory.

Kensington naznačuje, že IT může být uchlácholeno falešným pocitem, že zařízení jsou v areálu podniku v bezpečí, protože v kancelářích pracují uživatelé.

„S tím, jak průzkum ukazuje překvapivě vysoké procento interních krádeží IT, měli by ředitelé IT a nákupčí implementovat formální pravidla fyzického zabezpečení a podniknout kroky k ochraně svých zařízení a citlivých dat, která obsahují,“ říká Rob Humphrey, ředitel globálního produktového managementu pro oblast bezpečnosti, Kensington. „Protože studie potvrzují, že správně implementované zabezpečení může významně snížit krádeže notebooků o celých 85 procent, je pro zaměstnance IT důležité neustále používat fyzické zámky pro počítačové a mobilní zařízení.“

Zdroj: CIO.com


Úvodní foto: © Minerva Studio - Fotolia.com




Komentáře