Pět tipů pro osobní digitální bezpečnost

30. listopadu 2017 si svět potřicáté připomene Den počítačové bezpečnosti.

Pět tipů pro osobní digitální bezpečnost


Den počítačové bezpečnosti (Computer Security Day, CSD) si lidé poprvé připomněli v roce 1988. Každoročně je tento den příležitostí k tomu, aby se uživatelé IT technologií zamysleli nad tím, zda mají svá data dostatečně zajištěna. Co tedy můžete prakticky v tento den udělat? Tady je pět praktických tipů:

1. Zazálohujte si svá data ze všech zařízení, která používáte. Nastavte si pravidelné zálohování i do budoucna a tento rozvrh dodržujte.

2. Udělejte si pořádek v heslech. Nastavte si silná hesla (dostatečně dlouhá, používající různé znaky), hesla pro různé služby neopakujte. Hesla také nenechávejte v prohlížeči, ale uložte si je do speciálního programu nebo do hardwarového trezoru na hesla (například Passwords FAST).

3. Zabezpečte si svá zařízení – heslem, kódem. Nainstalujte nebo aktualizujte si antivirus. Nastavte si šifrování svého zařízení, ať už je to smartphone, nebo laptop.

4. Udělejte si pořádek. V programech – odinstalujte ty, které nepoužíváte. V mailech – roztřiďte je a smažte ty, které nepotřebujete. V přátelích na sociálních sítích. Vymažte účty, které jste už déle, než rok nepoužili (skvěly nástroj je například accountkiller.com a zde najdete i návody na to, jak účty smazat).

5. Doporučte totéž všem vašim blízkým.

Zdroj: denpocitacovebezpecnosti.cz

 


Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com
Komentáře