Forrester: Dejte si pozor na mobilní prohlížeče

Podle aktuální analýzy společnosti Forrester by se bezpečnostní odborníci, kteří chtějí ve svých podnicích snižovat rizika spojená s používáním mobilních zažízení, měli zaměřit na mobilní internetové prohlížeče.

Forrester: Dejte si pozor na mobilní prohlížeče


Podle aktuální analýzy společnosti Forrester by se bezpečnostní odborníci, kteří chtějí ve svých podnicích snižovat rizika spojená s používáním mobilních zažízení,  měli zaměřit na mobilní internetové prohlížeče.

"Mobilní zařízení, s nimiž se pracuje v podniku, používají buď přímo klasické mobilní internetové prohlížeče, nebo fungují s upraveným browserem, který tvoří integrovanou součást dalších aplikací," uvádí svůj proslov Chenxi Wang, vedoucí analytička ve společnosti  Forrester Research.

"Z hlediska podniků je klíčové, aby jim dodavatelé mobilního software poskytovali takové aplikace, které budou důkladně zabezpečeny a udržovány v aktuálním stavu. Jedním z největších bezpečnostních rizik dnešních dnů je totiž explozivní nárůst počtu koncových bodů. Zaměstnanci totiž čím dál tím častěji používají k práci svá vlastní mobilní zařízení, o jejichž bezpečnostní management se však dnes zpravidla nikdo nestará. Tyto činnosti je nutné co nejdříve automatizovat a začlenit do stávajících procesů pro management desktopů," zdůraznila důležitost celé problematiky Chenxi Wang.

"Doporučuji, abyste management koncových zařízení zařadili do svých nejbližčích plánů. Pokud jich máte ve firmě více než 50, zřejmě by stálo za zvážení i zavedení specializovaného systému pro plnou automatizaci správy a uživatelské podpory. Zároveň by stálo za zamyšlení, jaká data se mohou na mobilní zařízení dostat a jaká ponecháte raději výhradně uvnitř podniku," zakončila svou řeč Wang.

Komentáře