iPad 2 ode dneška v prodeji i v Česku

Společnost Apple dnes uvádí na český trh iPad 2, druhou generaci tabletu, který v loňském roce spustil skutečnou "tabletmánii".

iPad 2 ode dneška v prodeji i v Česku


Společnost Apple dnes uvádí na český trh iPad 2, druhou generaci tabletu, který v loňském roce spustil skutečnou "tabletmánii".
iPad 2 má novou konstrukci, která je o 33 procent tenčí a až o 15 procent lehčí než původní iPad. Nabídne 9,7palcový displej LCD s podsvícením LED, nový dvoujádrový procesor Apple A5 a také dvě kamery. Podrobnější informace o specifikacích produktu naleznete v našem článku Video: Jak Steve Jobs představil Apple iPad 2, kde je k vidění vystoupení Steve Jobse při příležitosti celosvětového uvedení iPadu 2.

Přestože je iPad 2 tenčí, lehčí a rychlejší, stále poskytuje výdrž baterie až 10 hodin. Tablet přichází také s iOS 4.3, jež nabídne rychlejší surfování prostřednictvím prohlížeče Safari, funkci iTunes Home Sharing a vylepšení technologie AirPlay, které vám umožní streamovat audio a video z iPadu do Apple TV.

iPad 2 je v ČR od 25. března k dispozici v provedení Wi-Fi a Wi-Fi + 3G s 16 GB, 32 GB a 64 GB. Jeho startovací cena se  pohybuje kolem 12 000 Kč, samozřejmě v závislosti na zvoleném modelu a kapacitě paměti.

Novinky se k dnešnímu dni dočkali také v Austrálii, Rakousku, Belgii, Kanadě, České republice, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Řecku, Maďarsku, Islandu, Irsku, Itálii, Lucembursku, Mexiku, Nizozemí, Novém Zélandu, Norsku, Polsku, Portugalsku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii. V dalších zemích po celém světě bude novinka k dispozici v následujících měsících, pokud však nedojde k okamžitému vyprodání skladových zásob, jak se tomu stalo v USA, kde se iPadů druhé generace jen během prvního víkendu prodalo více než 500 000 kusů.

Komentáře